Останні новини

Куди звертатися, якщо постійно не працює ліфт та хто має оплатити ремонт?

В житлових будинках Києва працюють 25 тисяч ліфтів, майже половина з них вже вичерпала свій термін експлуатації (25 років) та є небезпечними. Проте КМДА визначила лише 1197 ліфтів, які потребують капітального ремонту або реновації, та виділила на них кошти з місцевого бюджету.

Що робити жителям, у яких ліфт також “на ладан дихає” в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру “Інститут міста”.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hLyTiKmxrTg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

За його словами, влада столиці визначила майже 2000 ліфтів, які потребують першочергового капітального ремонту або реновації, на це виділили 400 мільйонів гривень. 

“Тому можна або чекати в черзі, або є програма спеціального фінансування: якщо мешканці зберуть хоча б 5% суми необхідної для ремонту, то 95% надасть Київська міська рада” - говорить експерт.

Що стосується дрібного ремонту, який не потребує масштабних коштів - жителі мають звертатися до диспетчерської служби або до своїх керуючих компанії. 

“При кожній керуючій компанії є організація, яка займається ліфтовим господарством. Саме вона проводить дрібний ремонт ліфтів, які не вимагають фінансування”, - зазначив Сергієнко. 

Нагадаємо, у київському метрополітені на станції метро “Лук'янівська” з'явились нові покажчики. Табло чорного кольору з білими літерами прикріпили до стелі станції перед входом на перон. На ньому вказані станції зеленої гілки від “Золотих воріт” до “Червоного хутора”. 

Вийти в ефір
24.11