Останні новини

Курс гривні здивує: чого чекати в травні і коли варто починати хвилюватися

Травень традиційно вважається спокійним місяцем для курсу, але пізніше ситуація може змінитися.

На перший робочий день у травні, 5-е число, Національний банк України встановив курс на позначці 27,73 гривні за долар. Проти євро українська валюта зміцнилася на 13 копійок.

Kyiv Live розбирався, яких "сюрпризів" з курсом варто очікувати українцям найближчим часом.

Читайте також: Коли економіка оговтається від коронакризи - прогнози експертів щодо України

Долар ослабне, але лише трохи

На думку старшого аналітика "Альпарі" Вадима Іосуба, протягом найближчого тижня очікується незначне зниження курсу долара до гривні.

Експерт нагадав, що за минулий тиждень курс долара до гривні знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,5-1,1 %. Так, з п'ятниці по п'ятницю офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,06 до 27,75 грн (-1,1 %). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "УкрДилінг", за цей же час знизилися з 27,92/27,95 до 27,78/27,80 (-0,5 %). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень з 27,81/28,01 до 27,61/27,81 (-0,7 %). При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою зберігся на рівні 0,7 %.

Читайте також: Ризики для української економіки: НБУ підвищив облікову ставку і назвав причини

"Плюси" і "мінуси" травня для гривні

Керуючий партнер компанії "Атлант Фінанс" Юрій Нетесаний вважає, що спад ділової активності триватиме до 11 травня і перша половина місяця на міжбанку буде досить спокійною через тривалі свята.

При цьому серед негативних факторів, що впливають на курс, експерт вказав зниження попиту з боку нерезидентів на вітчизняні ОВДП і продовження карантинних заходів, а серед позитивних - зменшення попиту на валюту з боку імпортерів енергоносіїв і завершення посівної кампанії.

За прогнозом аналітиків Ukraine Economic Outlook, до 9 травня гривня повернеться в коридор 27,7-27,85 грн/долар з тенденцією до зміцнення до кінця травня.

Читайте також: З України відкликали ключового радника МВФ

Коли чекати "подразника курсу"

Економіст Олег Пендзин вважає, що найближчим часом курс долара зберігатиме стабільність.

"Наразі всі питання за запозиченнями більш-менш улагоджені, і серйозного тиску на національну грошову одиницю з боку долара не буде. У цій ситуації Україна вирішила питання з поверненням боргів на найближчий час, всі питання по травню зняті, і я не думаю, що ми побачимо серйозні коливання", - розповів експерт.

Однак він зазначив, що восени ситуація з курсом може різко змінитися.

"Нині єдиним подразником, який може серйозно змінити ситуацію в валютному курсі, є наші зобов'язання і борги, які потрібно віддавати. У нас найближче серйозне погашення буде у вересні. Літо буде більш-менш стабільним і спокійним. Тому до вересня ніякого ажіотажу з валютним курсом не буде", - підсумував Пендзин.

Читайте також: "Олігархи зупиняють розвиток економіки" - на Банковій оцінили збитки для України

Яким буде курс "під ялинку"

В свою чергу економіст Григорій Кукуруза зазначив, що до кінця року не варто очікувати значних коливань курса гривні до долара.

"До кінця травня курс долара вийде на рівень 27,5-27,6 грн. Гривня буде посилюватись. До кінця літа курс буде 27,2-27,3 грн за долар… Взагалі ситуація в світі на сировинних ринках достатньо сприятлива для України, тому що не відбувається традиційного дефіциту торгового балансу. Кордони залишаються закритими, українці не вивозять традиційні 3-5 млрд доларів, як вони звикли, на туризм", - пояснив економіст.

При цьому за "оптимістичною оцінкою", до кінця року гривня зупиниться на рівні 27,0-27,5 грн за долар.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05