Останні новини

Квартира у житловому комплексі Києва згоріла вщент через помилки проектування місць для паркування при будівництві, - ЗМІ

Згідно з Генпланом Києва, на цій території висота будинку має бути не більше 9 поверхів

Квартира у житловому комплексі "Венеція", де 13 лютого сталась пожежа, згоріла вщент не просто через припарковані автомобілі, через які пожежний автомобіль не міг близько під'їхати. Причиною цього стали помилки у проектуванні самого комплексу. 

Принаймні, таку версію висуває видання "Наші Гроші", передає Kyiv Live.

Читайте також: Голова Фонду держмайна закликає провести приватизацію заводу "Більшовик"

Квартира на вулиці Академіка Вільямса 19/14 згоріла 13 лютого, і тоді почалася критика автомобілістів, чиї припарковані машини заважали пожежній техніці. Тоді протягом години рятувальники та місцеві мешканці розчищали проїзд до квартири через припарковані автівки. Утім, журналісти-розслідувачі звернули увагу на проєкт забудови та іншу відкриту документацію, припустивши, що ймовірні порушення були ще на стадії зведення ЖК "Венеція". У відкритих джерелах журналісти "Наші Гроші" знайшли містобудівні обмеження та проєктування ЖК. Виявилося, що забудовник зменшив кількість паркувальних місць: у підземному паркінгу з 950 до 600, а на відкритій автостоянці - 232 до 225. А ось квартир побільшало - 970 до 1600.

парковка.jpg

На одному з сайтів продажу квартир місць вказано ще менше - 563 у "підземці". На плані розташування комплексу видно, що відкрита автостоянка знаходиться позаду першого будинку ЖК.

паркінг.jpg

А ось за даними Google Maps, вона - просто під вікнами житлової будівлі, що проти державних будівельних норм. І саме звідси 13 числа рятувальники мусили відбуксовувати автівки перед гасінням.

гугл мапс.jpg

Відповідно до чинного на час зведення "Венеції" ДБН 360-92** "Планування і забудова міських і сільських поселень", відстань від автостоянок до житлових будинків має бути 25-35 метрів, і це при наявності 51-300 машин. Цієї умови на час пожежі не було дотримано, зазначили журналісти.

По-друге, проїзди для спецтехніки завжди мають бути розчищеними та доступними. Ширина "коридору" має бути не менше 3.5 метрів. За тим же ДБН, для такої кількості квартир паркомісць просто недостатньо.

Якщо ЖК розташований у серединній зоні міста

З огляду на бізнес-клас комплексу та локацію, журналісти видання "Наші Гроші" дійшли висновку, що "Венеція", швидше за все, розташована у серединній міській зоні. Тож, згідно з ДБН того ж року, тут має бути 1046 паркомісць (розраховується за спеціальними коефіцієнтами з урахуванням зданих квартир). А також має бути місце для 111 гостьових точок. І право на паркування є у всіх, хто буває у ЖК, тобто офісних робітників, власників та відвідувачів магазинів тощо.

На периферії

При такому малоймовірному, за словами журналістів, варіанті кількість місць все одно має бути більшою, ніж вказана на сайті продажу - 654.

У містобудівних умовах та обмеженнях 2013 року тому ж забудовнику чітко вказали передбачити наступне:

  • вільні зони для під’їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, пожежної, рятувальної, аварійно-відновлювальної техніки;
  • будівництво паркінгу або автостоянки у т.ч. для автомобілів інвалідів та місця відстою велосипедів зі спеціальним обладнанням за рахунок відведеної території для постійного та тимчасового зберігання автотранспорту;
  • при в’їзді до паркінгу та тимчасової автостоянки накопичувальні майданчики;
  • влаштування відкритої автостоянки на нормативній відстані від вікон громадських та житлових приміщень об’єктів містобудування.

кадастр.jpg

Фото та документи - "Наші Гроші"

Нагадаємо:

  • Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського районного суду Києва щодо арешту об’єктів нерухомості Федерації профспілок України. Зокрема Будинок профспілок, Жовтневий палац та санаторій в Конча-Заспі та інші об’єкти були арештовані в рамках справи про їхнє незаконне відчуження у Фонду держмайна.
  • На думку архітекторів, основною проблемою Києва з точки зору розбудови є відсутність ретельного планування. Експерти кажуть, що не орієнтуватися на помилки та винаходи минулої радянської доби - нонсенс для адекватного архітектурного майбутнього. Нині обличчя Києва багато в чому залежить від побажання забудовника і повністю ігнорується гармонійність та сусідство будинків.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03