Останні новини

Kyiv Live з’ясував, наскільки подорожчав український борщ

Страва за традиційним рецептом вартує 110 гривень

В Україні знову подорожчали продукти, а відтак і подорожчав класичний український борщ. Киянка Анжела, яка готує борщ для сім’ї двічі на тиждень, підрахувала, що в середньому він обходиться їй в 70 гривень на 4 особи. Щоправда, готує вона пісний борщ за власним рецептом: м’ясо замінює грибами, а квасолю - оливками.

Cкільки зараз коштує приготувати улюблену страву багатьох українців за класичним рецептом, дізнались журналісти Kyiv Live.

Читайте також: Уряд ухвалив нові правила перевезення дітей в авто

Буряк виріс в ціні на 2 грн і тепер коштує 7,5 грн/кг. Картопля та капуста подорожчали на 1,5 грн та коштують 12,5 грн/кг. Рекордно зросла в ціні морква - на 2,5 гривні.

Зіновій Середа, доктор соціальної економіки, вважає, що на підвищення цін вплинув мороз, адже традиційно в морози овочі зберігаються гірше.

На м'ясо ціна поки не піднялась, але найближчим часом свинина має вирости в ціні, прогнозують експерти.

Як порахувала кореспондентка, якщо підрахувати суму всіх продуктів за рецептом, борщ має обійтися приблизно в 110 гривень. Минулого місяця за ці ж самі інгредієнти сплатили б на 5% менше.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rTuhc7Wgupk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
18.05