Китайський Новий рік 2021: історія свята та традиції гулянь
Люди відзначають Новий рік до 17 лютого
Сьогодні, 12 лютого розпочинається тижневе святкування Китайського Нового року. Покровителем є Білий Металевий Бик - уособлення працелюбності, стабільності та впевненості у собі. Мільйони людей вдягатимуть спеціальний одяг, розвісять червоні ліхтарі та насолоджуватимуться чудовим святом.
Kyiv Live розповідає про історію свята та традиції відзначання китайського Нового року.
Читайте також: 12.02.2021. Чого чекати від дзеркальної дати?
Історія свята
Фото з відкритих джерел
Новий рік у Китаї святкують вже понад три тисячі років. За давнім міфом, на початку кожного року до селищ приходить чудовисько Нянь (у перекладі з китайської - "рік"). Нянь навмисно шкодить людям та худобі, краде запаси їжі та навіть може викрасти мешканців сіл, а особливо він полюбляє дітей.
Аби захиститися від чудовиська, щороку китайці залишають їжу біля входу до житла. Як свідчить повір'я, чим більше Нянь наїсться - тим більше шансів, що він не турбуватиме народ. Також, аби відлякати страшного звіра, заведено вдягати червоний одяг, розвішувати червоні ліхтарі та всюди запалювати вогні та феєрверки.
Фото з відкритих джерел
Традиції святкування Китайського Нового року
- Напередодні свята люди ретельно повинні поприбирати свої помешкання;
- Коли настає Новий рік - заборонено брати до рук мітлу, адже можна вимести за двері везіння у Новому році;
- За новорічним столом родина має бути у повному складі. Традиційні страви: пельмені, страви з рису, курки, бобів та солодощі;
- Традиційно у Новий рік люди дарують одне одному мандарини, які символізують багатство. Також дарують червоні конверти з грошима;
- Завершується святкування Нового року Фестивалем ліхтарів. Вогняну забаву влаштовують в останній день гулянь, запускаючи у небо сотні палаючих ліхтариків.
Фото з відкритих джерел
Нагадаємо:
- У п‘ятницю, 12 лютого 2021, у світі відзначають дві пам‘ятні дати - Міжнародний день Дарвіна та День дітей-солдатів. В Україні також вшановують православне свято Трьох святих - Іоанна Златоуста, Василія Великого та Григорія Богослова.
- Поки всі кияни гадали, як перестрибувати високі кучугури снігу, які намело в столиці, наші астрологи вже поспілкувались із зірками - і знають, що й кому віщує доля 12 лютого 2021.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!