Останні новини

Китайський новий рік 2021: коли саме Білий металевий бик “вступить в свої права”

Розповідаємо про традиції святкування

У лютому в Китаї традиційно протягом багатьох століть відзначають Новий рік за місячно-сонячним календарем. Китайською це свято називається Чуньцзе, що перекладається як Свято весни. Кожен рік в Китаї присвячений певній тварині, кольору та стихії. 2021 рік буде роком Білого металевого бика.

Kyiv Live розповідає коли та як святкують Новий рік за східними традиціями.

Читайте також: Що? Юля?! Як відреагували кияни на новий імідж Юлії Тимошенко

Kitajskij-Novyj-god-3-1-700x420.jpg

Джерело: JoinUp

Дата китайського Нового року в 2021

Дата Нового року в Китаї щорічно відрізняється і припадає на другий молодик після зимового сонцестояння 21 грудня. Як правило, свято зустрічають в період між 21 січня і 20 лютого. Новий Рік 2021 в Китаї почнеться 12 лютого. Для китайців це буде 4719-ий рік. Гучне святкування триває цілий тиждень, тому вихідні в Китаї будуть до 18 лютого. 

Історія китайського Нового року

Коріння цього свята йдуть на кілька тисячоліть і починаються з давньої китайської легенди про чудовисько Нянь. Це жахливе морське чудовисько з рогами дракона. Китайці вірять, що на початку року в кожен будинок заглядає Нянь і пожирає запаси зерна, худобу і дітей. Він страшенно боїться сміху, радості, червоного кольору і хлопавок. Щоб прогнати монстра, люди прикрашають вулиці і будинки червоними ліхтариками, аплікаціями і написами. У небо запускають барвисті феєрверки.

Традиції свята

До свята кожна сім'я ретельно прибирає свій будинок. До прибирання приступають за тиждень до Нового року і викидають все непотрібне. Вся сім'я до цього дня збирається разом в будинку предків. Кілька поколінь готують разом пельмені цзяоцзи, різні ласощі, рисові кульки. Обов'язково на столі повинна бути риба – символ достатку. Якщо до сім'ї приходять гості - вони обов'язково повинні принести з собою два мандарини і подарувати їх господарям. А під час відходу вже господарі віддають два мандарини. Так сім'ї бажають один одному достатку.

З настанням Нового року на всій території Китаю починають лунати канонади феєрверків і петард. Шум і гуркіт тривають кілька годин. Згідно з багатовіковою традицією, гуркіт феєрверків повинен відлякати злих духів. На свято китайці обмінюються подарунками. Традиційним подарунком є гроші, які кладуть в хунбао – конверт з червоного паперу. Такі конверти дарують друзям і родичам, а також підлеглим на роботі.

Відвідавши всіх родичів і сусідів, китайці виходять на народні гуляння з традиційними танцями. Китайці влаштовують маскарад і вбираються в костюм дракона. На 15-й день з початку китайського Нового року відзначається традиційне Свято ліхтарів. Місто прикрашають червоними ліхтариками, а на вулицях з'являються ярмарки з частуваннями. Люди відвідують буддійські храми і моляться там про удачу.

Нагадаємо:

  • З наступного понеділка настає найкоротший місяць у році - лютий. На відміну від своїх "братчиків", він зустріне українців лише 8 вихідними - додаткового відпочинку не буде.
  • День Тетяни щорічно відзначається 25 січня. Свято відоме також, як День студента, оскільки святу мученицю Тетяну Римську, пам’ять якої відзначають у цю дату, вважають покровителькою усіх, хто навчається у вишах.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03