Останні новини

Київ планує закупити 50 сучасних вагонів метро: такі курсують у Лондоні та Токіо. Фото

Частина вагонів буде наскрізною, інша - звичайною.

Київська влада має намір закупити 50 вагонів для столичного метрополітену, деякі з них будуть наскрізними. Обійдеться така покупка у 50 мільйонів євро.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання "Сьогодні".

Читайте також: У Мінфіні розповіли, коли можна запустити метро на столичну Троєщину

Так, покупка відбудеться за рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку. Вагони курсуватимуть по Сирецько-Печерській гілці (зелена). Оскільки у Києві будується метро на Виноградар - виникла необхідність розширення складів. Вони знадобляться, коли завершиться будівництво двох нових станцій метро - "Мостицька" та "Проспект Правди".

Раніше повідомлялось, що тендер повинен відбутися у березні. Проте набір учасників ще не завершився, отже його терміни можуть бути перенесені. Завершити тендерні процедури планують в серпні, а підписати договір - в жовтні. Тому появу нових вагонів метро слід очікувати не раніше кінця року.

Частина сучасних вагонів буде незвичною - вони будуть наскрізними. Тобто між вагонами можна буде пересуватися. Такі курсують у метро Токіо, Лондона, Торонто, Мюнхена тощо. Інша частина вагонів буде звичайною.

метро лондон.jpg

Вагони метро у Лондоні (Великобританія). Фото з відкритих джерел

За словами експертів, увесь світ закуповує потяги із наскрізним проходом. Вони набагато практичніші: збільшують місткість та допомагають людям рівномірно займати місця в потязі, не створюючи "товкучку".

метро мюнхен.jpg

Вагони метро в Мюнхені (Німеччина). Фото з відкритих джерел

метро токіо.jpg

Вагони метро в Токіо (Японія). Фото з відкритих джерел

Нагадаємо:

  • У київському метро 31 березня перестануть працювати "зелені" картки для проїзду. Тепер розплачуватися можна Kyiv Smart Card, банківською карткою, мобільними додатками або QR-кодом.
  • У деяких ЗМІ з’явилася інформація про зупинку будівництва станцій на Виноградар. Проте у столичній мерії ці дані дані спростували. Кажуть, що деякі роботи сповільнили через тривалість опалювального сезону.
  • Київрада планує закупити 20 електробусів для столиці у межах Кіотського протоколу. Це дозволить зменшити викиди парникових газів і загалом покращити екологічний стан міста.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
11.04