Останні новини

Київщина святкує день народження: скільки років області

Київська область була утворена 27 лютого 1932 року

27 лютого Київська область святкує своє 89-річчя. Зараз, в утвореному у 1932 році регіоні, 7 районів, 69 об'єднаних територіальних громад, 25 міст, у тому числі 13 обласного значення та 30 селищ міського типу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис у Facebook очільника Київської ОДА Василя Володіна.

Читайте також: Які музеї можна безкоштовно відвідати протягом березня у Києві

київська область.jpg

Київщина святкує 89-річчя. Фото з відкритих джерел

Київська область територіально розташована в басейні середньої течії Дніпра, більша частина на Правобережжі. На заході межує з Житомирською областю, на сході - з Чернігівською і Полтавською, на південному сході та півдні з Черкаською, на південному заході - з Вінницькою, а на півночі - з Гомельською областю Білорусі.

Північну частину області площею близько 2 тис. км² займає Чорнобильська зона відчуження. Місто Славутич є ексклавом Київської області на території Чернігівської.

На Київщині вражає кількість пам'яток культурної спадщини, їх в області аж 3 961 об’єкт, з яких 2 060 – археологічні пам’ятки, 1 175 – історичні, 7 – монументального мистецтва, 316 – архітектури та містобудування, 18 – садово-паркового мистецтва, 20 – науки і техніки.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04