Останні новини

Лічені секунди на порятунок життя: де слід встановлювати дефібрилятори у метро та чому вони знаходяться за спинами касирів

Проєкт Реаніметро створили небайдужі кияни

На порядку денному у столиці підіймається дуже важлива тема - проєкт Реаніметро. Головна ідея - встановлення дефібриляторів на станціях київського метрополітену. За статистикою, людина залишається живою ще близько 5-7 хвилин після раптової зупинки серця і, якщо їй вчасно надати допомогу - можна врятувати життя.

У прямому ефірі Kyiv Live з'ясовували, чому проект реалізовується не так, як того планували автори.

Читайте також: “Голос” метро: як змінювалася озвучка оголошення, вплив спорту та чому доводиться перезаписувати станції

Таким чином, автори проєкту подали таку ідею до громадського бюджету та вже цьогоріч у Києві мають встановити дефібрилятори на 19-ти станціях підземки.

Статистика смертності в метро невтішна: з листопада 2018 року по січень 2019-го померло 7 людей.

На даний момент, декілька пристроїв у Києві вже встановили, проте абсолютно не в тому місці, де передбачали автори проєкту. За правилами, дефібрилятори повинні знаходитися внизу, біля ескалаторів, а їх встановлюють на виході із підземки, за спинами касирів, під замком. Їм слід бути знизу через те, що спускання пристроїв по ескалатору - зайвий час, лічених секунд якого може не вистачити, аби врятувати комусь життя. До слова, у всьому світі дефібрилятори знаходяться внизу.

"Не мешканці мали б організовувати цей проєкт, а безпосередньо Київська міська влада. Хочу сказати, що роки три тому я звертався із ініціативою про створення тривожних кнопок виклику, щоб у пасажирів була можливість із платформи викликати персонал на допомогу. Щодо того, аби встановити дане обладнання - не проблема, проблема полягає у обслуговуванні. Я пропоную керівнику метрополітену здійснити навчання персоналу з надання першої медичної допомоги. А дефібриляторів у Києві потрібно значно більше, ніж 19",- прокоментував депутат Київради Вадим Сторожук.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
16.05