Останні новини

Лесбійська пара заявила, що уклала цивільне партнерство в Україні. Як їм це вдалося

ЛГБТ-киянки хочуть прийти до легалізації одностатевих шлюбів

Бізнес-вумен Олеся Соломіна заявила, що уклала цивільний договір із своєю партнеркою - Адою Швець. Такий договір можна вважати альтернативою шлюбу в Україні з юридичної точки зору.

Про це Соломіна розповіла на своїй сторінці у Facebook та дала інтерв'ю Радіо НВ.

"Шлюб - це про базове відчуття безпеки і захищеності. В Україні ЛГБТ-люди не можуть вступати в шлюб, а значить - не мають всіх цих точок безпеки. Це не правильно, крапка. Я з дитинства закохувалася в людей безвідносно того, статеві органи їх розташовані всередині або зовні. Наприклад, мені хочеться знати, що якщо я потраплю в лікарню і буду не в змозі приймати якісь рішення від свого імені сама, мені хочеться, щоб діяла людина, яка знає про мої побажання. Також це про базис. Мені хочеться знати, що якщо я потраплю в біду, мені допоможе людина, яка знає, як допомагати, моя близька і кохана людина",- розповідає вона.

Крім того, за її словами, на поточний момент в Україні доступ до реанімації мають тільки родичі першого порядку. Цей договір дає базову свободу та точки безпеки.

Олеся називає безліч інших причин для укладення цивільного партнерства. Серед них: прийняття рішень щодо лікування або поводження з тілом в разі смерті. Доступ до слідчого ізолятора, можливість діяти разом з адвокатом в разі слідства, можливість не свідчити проти партнера. А також поділ спільно нажитого майна після розлучення.

У мережі подія викликала чималий резонанс — деякі прихильники ЛГБТ-шлюбів вітають такий крок, інші — ставляться до нього з обережністю.

"Марші рівності — це важливий інструмент. Але для того, щоб щось відбувалося, необхідно давати зрозумілі інструменти, якими покроково можна вирішувати питання, створювати прецеденти, показувати, що ось одностатеві партнерства можливі в Україні. І ці люди існують, і нічого не змінюється, і це не страшно для держави або для людей, які бояться цього. Показати, що ми зробили це. І далі на підставі прецедентів, наприклад, з тими ж питаннями про усиновлення або про спільно нажите майно, продовжувати діяти і збільшувати ці свободи, збільшувати ці права. І звичайно, в результаті прийти до рівних прав для всіх, легалізації одностатевих шлюбів",- пояснює свою позицію Соломіна.

На фото - Олеся Соломіна і Ада Швець. Facebook

Нагадаємо, учасник романтичного реаліті Андрій Рибак зізнався, що йому на проекті заважає атмосфера конкуренції. В реальному житті все набагато легше, адже ти спілкуєшся, з дівчиною, яка тобі подобається, і зі сторони немає такого тиску.

Теги:
Вийти в ефір
03.03