Останні новини

Леся Українка без цензури: вперше за часів незалежності видали повне зібрання творів поетеси

У радянські часи Лесю Українку також видавали, але в цензурованому вигляді

Перше за часів Незалежності повне видання творів Лесі Українки у 14 томах презентували у Києві 25 лютого, у день відзначення 150-річчя з дня народження поетеси.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Уніан, в приміщенні якого й відбулась презентація.

Читайте також: Куди сходити у Києві на вихідних 27 та 28 лютого

Над укладанням 14-томника працювали 30 фахівців - науковців Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших закладів. Цікаво, що держава виділила на підготовку збірки 10 мільйонів гривень, проте укладачам вдалося навіть зекономити та видати книги за 6,2 мільйони. 

Леся Українка книги.jpg

Фото УНІАН

14-томник видається вперше в незалежній Україні. І це перше нецензуроване видання, тому що за часів СРСР його трошки “почікали”. Також важливо, що це видання доступно онлайн. Всі ці 1,5 тис. примірників, які були видані, розійдуться по бібліотеках та по наших закордонних установах, по наукових центрах, закладах вищої освіти. Але всі бажаючи зможуть долучитися до видання, читаючи його онлайн”, - розповів міністр культури України Олександр Ткаченко.

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось каже, що підготовка такого калібру видання лише за один рік - для України унікальне явище. Цьому сприяло те, що, за словами ректора, паралельно над кожним томом працювали 14 редакційних груп.

Наклад збірки відносно невеликий - 1,5 тис. примірників. За словами директора Інституту української книги Олександри Коваль, затримуються проведення тендерів на доставку багатотомника бібліотекам, науковим установам, університетам. Загалом багатотомник мають отримати 800 різних установ.

А міністр Ткаченко також зазначає, що незабаром може з'явитись і комерційний наклад видання, який вже надійде у продаж.

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
10.05