Останні новини

Лікар Комаровський розповів, чи можна заразитися коронавірусом після вакцинації

За його словами, після щеплення можуть з'явитися головний біль, лихоманка, хворобливість, набряк і почервоніння в місці ін'єкції

Відомий український дитячий лікар та кандидат медичних наук Євген Комаровський розповів, чи можна захворіти на коронавірус після вакцинації. За його словами, між щепленнями і будь-якими подальшими хворобами наразі не простежувався причинно-наслідковий зв'язок.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на сайт доктора Комаровського.

Комаровський.jpg

Фото - Facebook

Читайте також: У МОЗ розповіли, як проходить вакцинація в Україні

Комаровський зазначив, що "після вакцинації - не означає "внаслідок" вакцинації". Він згадав, як у переважно російськомовних ЗМІ йшлося про те, що після щеплення вакциною від Pfizer у Норвегії померли десятки мешканців будинку для літніх людей. Проте лікар підкреслив, що там щодня люди помирають від природніх причин, зокрема, від віку та хронічних хвороб.

"Їх всіх поголовно вакцинували від коронавірусу. Так що, вони перестануть вмирати від природних причин? Ось і вийшло, що 24 людини померли після щеплення. Не через щеплення, а просто після, але про це, як про смажений факт, написали всі. Тому дуже важливо розуміти, відстежувати причинно-наслідковий зв’язок між щепленням і подальшої хворобою. Тут же цього і близько не простежувалося", - написав Комаровський.

Він також додав, що після щеплення можуть з'явитися головний біль, лихоманка, хворобливість, набряк і почервоніння в місці ін'єкції. За його словами, такі наслідки є нормальними та зрозумілими. Проте наразі немає даних про те, чи можна після щеплення померти від інфаркту, інсульту тощо.

"Навіть якщо ви заразитеся коронавірусом відразу після вакцинації, то це не небезпечно, тому що в самій вакцині концентрація антигенів дуже висока, а значить, імунна відповідь, те саме вироблення антитіл організмом, буде набагато швидше і ефективніше, ніж при природному інфікуванні", - зазначив лікар.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04