Останні новини

Ліки по тендерних закупівлях для онкохворих дітей не доходять до пацієнтів вчасно

Батьки онкохворих дітей скаржаться на умови закупівель ліків, через які тендер може не відбутися.

Батьки онкохворих дітей скаржаться на умови закупівель ліків, через які тендер може не відбутися. В дитячому онкоцентрі відзначають, столична лікарня отримує замовлення ще за попередні роки. Через те трапляються ситуації, коли ліків не вистачає на всіх хворих.

Про це розповіла заввідділення дитячої онкології Ольга Матюшок у прямому ефірі ntktrfyfke Kyiv Llive.

"Якщо держава не забеспечить отримання препаратів, то ця проблема буде лягати на плечі батьків дітей, які отримують лікування. Лікування є дороговартісне і за рахунок бюджетних коштів можна провести це лікування. Інакше батькам буде дуже важко справитися з цією проблемою", - розвовіла лікарка.

За її словами, тендерні умови пишуть члени тендерного комітету, але скільки вийде пропозицій на тендерні торги, лікарі і члени тендерного комітету не знають. Проте київська лікарня має змогу отримувати надлишки з регіональних мед закладів за перерозподілом. При цьому, тендерні замовлення не надходять вчасно. 

"Ми зараз використовуємо препарати, які були замовлені на 2018-19 рік. За 18-й рік ми вже отмали всі препарати, за 19-й рік - отримуємо. Це згідно державної програми "Дитяча онкологія". Але нас також ще фінансує Департамент охорони здоров’я міста Києва. Вони також проводять тендерні закупівлі.І ми отримуємо ще фінансування. Тобто ми отримуємо препарати за рахунок програми "Здоров’я киян", - розповіла Матюшок.

Якщо всеж-таки ліків дитині не вистачило, це питання, за її словами вирішується за рахунок місцевого бюджету або за рахунок благодійних спонсорських внесків.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/u2NiVCSbZPo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Ннагадаємо, на киян з жовтня чекає низка змін майже в усіх сферах. Канікули у школярів, міські вибори, перехід на зимовий час - і це ще не все.

Детальніше про те, як будемо жити з 1 жовтня 2020 року та що зміниться - у матеріалі Kyiv Live.

Вийти в ефір
20.04