Останні новини

Ліки проти коронавірусу можуть з'явитися вже до кінця 2021 року: Pfizer тестує експериментальний препарат

Дослідники сподіваються, що ці ліки будуть запобігати прогресуванню хвороби і госпіталізації в лікарню.

Адекватне лікування коронавірусу вдома може стати реальністю вже до кінця цього року. Виробник вакцини проти COVID-19 Pfizer тестує препарат одразу в кількох формах — пероральній та ін'єкційній. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на телеканал CNBC.

Читайте також: Україна вже пройшла пік смертності від COVID-19, – дослідження НАН

За словами генерального директора компанії Pfizer Альберта Бурла, ще в березні 2021 року компанія Pfizer почала випробування ліків проти коронавірусу. Експерти в галузі охорони здоров'я кажуть, що пероральне приймання препарату може змінити правила гри, тому що люди, недавно інфіковані вірусом, можуть використовувати його поза лікарнями. Дослідники сподіваються, що ці ліки будуть запобігати прогресуванню хвороби та госпіталізації в лікарню.

"Ми працюємо над створенням двох варіантів препарату від коронавірусу, які можна буде використовувати для лікування в домашніх умовах. Один з них ін'єкційний, другий - пероральний. Ми сподіваємося, що ці ліки будуть працювати й проти нових штамів коронавірусу. Зараз ми активно працюємо над ним, і до літа розраховуємо поділитися хорошими новинами", — зазначив він.

Препарат є частиною класу ліків, які називаються інгібіторами протеази, і діє шляхом пригнічення ферменту, який необхідний вірусу для реплікації в клітинах людини. Інгібітори протеази використовуються для лікування інших вірусних патогенів, таких як ВІЛ та гепатит С. Якщо клінічні випробування пройдуть успішно і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалить це, до кінця року препарат може бути поширений по всій території США.

Нагадаємо:

  • В Україні розпочався новий етап вакцинації від коронавірусу. Відтак, людям, старшим за 65 років, робитимуть щеплення. 
  • Кабінет Міністрів України  затвердив план вакцинації населення від COVID-19. За планом з травня країна має вийти на 5,65 мільйонів щеплень щомісяця, при 2,66 мільйонах у квітні.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05