Останні новини

Ліну Костенко хочуть номінувати на Нобелівську премію

Таке рішення комітет підтримав 17 березня.

Ліну Костенко хочуть висунути на Нобелівську премію з літератури. Таке рішення підтримав комітет ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост заступниці голови фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук.

ліна.png

Фото: Український інститут національної пам'яті

Читайте також: Тимошенко прокоментувала можливу коаліцію зі "слугами"

Депутати підтримали номінування української поетки та письменниці Ліни Костенко на присудження Нобелівської премії з літератури в 2022 році. Сама мисткиня поки ніяк не відреагувала на такий жест влади.

Ліна Костенко — відома шістидесятниця, лауреатка найпрестижнішої в Україні культурної нагороди — Шевченківської премії. У радянські часи була активною дисиденткою, за що надовго зникла з літературного поля та писала "в стіл". У незалежній Україні відома передусім своїми геніальними поетичними творами, утім вихід у світ її першої прозової книжки "Записки українського самашедшего" створив фурор у суспільстві. Там Костенко словами мислячого очевидця описала становлення та проблеми української державності та українськості. Її донька Оксана Пахльовська — також відома літературна діячка. 19 березня Ліні Костенко виповниться 91 рік.

Нагадаємо:

  • У вівторок, 9-го березня, Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців. Усього цьогоріч було представлено 51 твір у шести номінаціях.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
20.04