Останні новини

Лише копія паспорта та кольорове фото: білоруські "айтішники" вже переїжджають працювати до Києва

Білоруські комп'ютерні спеціалісти відтепер зможуть емігрувати до України аби на нашій території продовжувати надавати IT-послуги своїм клієнтам. Умови переїзду досить прості й деякі фахівці вже ними скористувалися.

Про це повідомляє віце-прем'єр-міністр Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй сторінці в Facebook.

компания, люди, мебель

Фото з pexels

Проблеми з доступом до інтернету, мобільного зв'язку та збої у банківській системі змусили білоруські IT-компанії шукати переїзду, аби продовжувати повноцінну роботу. Щоб зберегти свій бізнес, своїх клієнтів та надалі виконувати зобов'язання за чинними угодами. 

Українські колеги разом з Мінцифрою створять необхідні умови для роботи білоруських IT-шників. Аби працювати на українську компанію, досить невеликого пакету документів.

"З-поміж документів він надає компанії лише копії свого паспорта із завіреним перекладом та кольорове фото 3,5х4,5. Потім компанія звертається із заявою до Центру зайнятості, до якої додає копії паспорта іноземця, фото та проєкт трудової угоди з ним. Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає такий дозвіл", - зазначає у своєму пості Федоров.

Така можливість є у 5000 спеціалістів. Вони можуть приїхати до України, зокрема 2500 до Києва, та отримати посвідку на постійну роботу та проживання тут строком на 10 років. Також вони можуть стати приватними підприємцями та імігрувати до України разом зі своїми родинами.

"Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 іноземних фахівців, Харківська – 700, а місто Київ отримало 2 500 квот", - йдеться в повідомленні.

Щоб скористатися квотами, білорусам треба звернутися до українського консульства в своїй країні. Це тимчасова міра задля того, аби потім спеціалісти могли повернутися додому та продовжити свою роботу.

За словами кореспондента Kyiv.live, перші IT-фахівці з Білорусі вже переїжджають до Києва.

Нагадаємо, нещодавно в е-кабінетах абітурієнтів стався збій. У Міносвіти пояснили, з чим це пов'язано.

Вийти в ефір