Останні новини

Листи з колонії та голодування актора: 10 цікавих фактів про фільм "Номери" від Сенцова та Сеітаблаєва

Стрічка вийде в українських кінотеатрах 19 листопада

Вже 19 листопада в український прокат вийде довгоочікувана стрічка-антиутопія "Номери" від режисерів Олега Сенцова (за мотивами його ж однойменної п'єси) та Ахтема Сеітаблаєва. Вона розповість про ув'язнене суспільство, в якому жителі хочуть отримати свободу.

Розповідаємо 10 найцікавіших фактів про фільм "Номери":

Фото - кадр із фільму

  1. Робота над створенням фільму тривала 145 днів. Увесь цей час Олег Сенцов, який тоді був політв'язнем в Росії, дотримувався голодування.
  2. "Номери" - це перша театральна п'єса Сенцова. Вона була написана ще у 2011-му році, але фінальне редагування відбулося вже у слідчому ізоляторі в Лефортово, що в Москві.
  3. Під час виробництва стрічки Олег Сенцов знаходився в російській колонії. Саме звідти він надіслав понад 60 листів для знімальної групи, в яких давав різні вказівки щодо роботи.
  4. Актор Олександр Бегма зіграв роль Дев'ятого. Під час знімального процесу він також дотримувався голодування. Про це його попросив сам Сенцов.
  5. Для зйомок "Номерів" було збудовано павільйон, в якому художник-постановник Кирило Шувалов створив унікальну декорацію. Для цього він використав власні ескізи, а також керувався вказівками Олега.
  6. Чотири акти фільму були відзняті в однакових декораціях. Але фінальний п'ятий акт фільмували у новій декорації, яку збудували за два дні на місці попередньої.
  7. Олена Шоптенко працювали над хореографією у стрічці. Її запросив до співробітництва Ахтем Сеітаблаєв. Примітно, що до цього вона ніколи не працювала у кіно.
  8. У фільмі використана лялька, яка виконала роль немовля. Її створили на замовлення спеціально для зйомок, а після них подарували Олегу Сенцову.
  9. Під час фінальної композиції глядачі почують голос Святослава Вакарчука. Коли композитор Милош Єлич працював над саундтреком до "Номерів", до нього в студію завітав лідер "Океану Ельзи" та запропонував додати власного вокалу.
  10. У зйомках останнього акту картини взяли участь більш ніж 70 акторів. Більшості з них поголили голови.

Раніше ми повідомляли, що в мережі з'явився трейлер українського фільму "Юкі" про легенд світового хокею.

Вийти в ефір
05.03