Останні новини

Локдаун не зашкодить: експерт розповів, чому за курс гривні можна не переживати

Зараз люди активно міняютьзаощадження в валюті.

Курс гривні знаходиться на стабільній позначці й зараз навіть нижче показника початку року. Гривня утримується на стабільному рівні й через контроль сезонних коливань української валюти Нацбанком.

Про це Kyiv Live розповів економічний експерт Євген Невмержицький.

Читайте також: Курс валют на 30 березня

За його словами, Національному банку досить успішно вдається тримати курс гривні на стабільному рівні та не допускати різких коливань, як було, наприклад, в 2019 році, коли гривня аномально зміцнилася і досягла рекорду по зростанню в світі, зміцнившись на 20%.

"В даний момент ми спостерігаємо стабільність і це відповідає інтересам держави, інтересам суспільства. Як прогнозувати курс, що буде далі - я можу висловити лише сподівання, що він надалі буде стабільним. Тому що певні сезонні коливання, наприклад, під кінець року гривня укріплюється саме тому, що йдуть новорічні свята і люди здають готівкові долари. Відповідно попит на гривню збільшується, тому вона укріплюється", - пояснив Євген Невмержицький та додав, що зараз в Україні величезна доля готівкових доларів.

Він упевнений, що сезонні коливання також можна контролювати і у НБУ для цього є всі необхідні інструменти.

"Зараз економічна ситуація характеризуються черговим локдауном, тобто подальше сповільнення економіки, подальше зниження купівельного попиту. Таким чином у людей є певні заощадження. Люди що роблять - продають залишки готівкових доларів, тому що банкам теж не дуже довіряють і більшу кількість своїх заощаджень люди тримають саме в готівкових доларах”, - говорить Невмержицький.

Він пояснив, що коли бізнес та економічну діяльність призупинено, люди та приватні господарства використовують свої заощадження, таким чином гривня утримується на стабільному рівні. 

Тобто паніки не прогнозую: нема ніяких економічних підстав, нема ніяких зацікавленностей в тому, щоб ця паніка мала місце", - резюмував Євген Невмержицький.

Нагадаємо:

  • Березень 2021-го року запам'ятається українцям як новий початок локдауна, коли місцева влада запровадила жорсткі обмеження в регіонах, які потрапили в "червону зону". Малий і середній бізнес спрогнозували величезні збитки, а курс гривні повільно, але вірно пішов вгору.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
15.04