Останні новини

Ляшко розповів, чим вакцинуватимуть українців після зупинки поставок CoviShield з Індії

Українців чекають два альтернативних варіанти щеплення.

Оскільки Індія тимчасово припинила поставки CoviShield, виникло питання, чим вакцинуватимуть українців, які чекають на другу дозу. Але в МОЗ запевняють, що встигнуть отримати наступну партію препарату, поки настане час для другої ін'єкції.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на коментар головного санітарного лікаря України Віктора Ляшко ТСН.

ляшко фб.jpeg

Віктор Ляшко. Фото: Facebook

Читайте також: В Україну прибула перша партія китайської вакцини проти коронавірусу. Фото, відео

Ляшко запевнив, що до України за будь-яких умов прибуде наступна партія вакцини AstaZeneca. Так, зокрема в травні очікують 1,7 млн доз виробленого за ліцензією AstraZeneca південнокорейського препарату SKBio.

"Всі, хто отримав першу дозу вакциною Covishield, також отримає другу дозу, яка зроблена на цій платформі. Ми сьогодні використовуємо 500 тисяч доз цієї вакцини для першого щеплення. Національна технічна група експертів, враховуючи рекомендації із Великої Британії, Німеччини, Франції також рекомендувала Міністерству охорони здоров'я перенести другу дозу із чотирьох тижнів на 12 тижнів. Тому у нас є в запасі три місяці, щоб поставити наступні партію вакцини. Хотів би наголосити, що вакцина від AstraZeneca не залежно від того, на якій платформі вона виробляється: чи це на європейському майданчику, чи в Індії, чи в Кореї - може бути поєднаною, як для першого, так і для другого щеплення", — розповів санлікар.

Корейської SKBio, яка має надійти до кінця весни в межах механізму глобального доступу до вакцин від коронавірусу COVAX, має вистачити на повний цикл щеплення.

Нагадаємо:

  • Більше, ніж 70% українців вважають COVID-19 "штучно створеним вірусом".
  • Україна продовжує співпрацю з виробником індійської вакцини Covishield, компанією Astra Zeneca. Проте затримки із постачанням чергової партії можливі.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04