Останні новини

Листоноші приноситимуть лише обраним: як виплачуватимуть пенсії з осені

До вересня пенсіонери мають вибрати банк та відкрити рахунок.

З 1 вересня 2021 року пенсії за місцем фактичного проживання отримуватимуть лише обрані категорії населення. Інші ж мають вибрати собі банк або за замовчуванням отримуватимуть виплату на рахунок Ощадбанку.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Пенсійного фонду України.

Читайте також: Як розрахувати майбутню пенсію?

Кабінет Міністрів України 29 березня 2021 року прийняв постанову № 277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

До 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме “Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги по догляду.

Ці особи можуть отримувати пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через вибраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші пенсіонери, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях “Укрпошти” або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні вибрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій з переліку за посиланням.

Якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Нагадаємо:

  • АТ “Укрпошта” підвищить тарифи на доставку пенсій в 2021 році на 11 %. Через це велику кількість пенсіонерів переведуть на банківські картки.
  • Українці, які досягли вимог щодо стажу, автоматично отримали перераховані пенсії. Тепер розмір виплат для чоловіків з 35 роками стажу та жінок з 30 роками стажу становить не менше 2200 гривень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
22.04