Останні новини

Любителів криптовалюти в Україні більшає: скільки біткоїнів задекларували держслужбовці

Найбільше "битків" має депутат міськради Дніпра.

У деклараціях держслужбовців за 2020 рік нарахували 46 351 біткоїн у 652 деклараціях чиновників. Станом на 5 квітня це майже 75 млрд гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на opendatabot.

Читайте також: Трейдер Ігор Порох розповів усі секрети криптовалюти в ефірі Kyiv Live

Найбільша кількість власників задекларованих криптовалют працює у міських радах, Міністерстві оборони та Національній поліції. Найбільше криптовалюти записав у декларації депутат Дніпровської міської ради В'ячеслав Мішалов — 18 000 біткоїнів (в еквiвалентi це бiльш нiж $1 млрд). Він очолює рейтинг посадовців, що задекларували біткоїни два роки поспіль.

Народні депутати Олександр та Анатолій Урбанські вже три роки знаходяться у топі рейтингу, їх статки не змінюються — 5 328 та 4 256 біткоїнів відповідно.

У п’ятірці лідерів рейтингу співробітник МЗС України Петро Ленський, він разом з дружиною Світланою Ленською задекларував 6 528 біткоїнів.

Кількість посадовців, що декларують біткоїни, зростає щороку. Так, у 2016-му криптовалюту задекларували 25 чиновників, у 2020-му — вже 652.

Криптовалюти в Україні не мають правового статусу, дослідити їх походження неможливо і це збільшує ризик фінансових зловживань. Заявлені біткоїни можуть бути в майбутньому використані для пояснення незаконних доходів. За правилами НАЗК у деклараціях криптовалюти позначають як нематеріальний актив.

Нагадаємо:

  • Топове економічне видання Forbes опублікувало оновлений список найзаможніших людей світу 2021. Серед яких - семеро українських мільярдерів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04