Останні новини

М’янма на порозі громадянської війни: в ООН закликають запобігти кровопролиттю

У М'янмі зростає напруження конфлікту, який може призвести до громадянської війни.

У М'янмі зростає ймовірність громадянської війни. В ООН побоюються, що такий розворот подій принесе ще більше жертв. Із відповідною заявою виступила спецпосланниця генсекретаря ООН у М’янмі Крістін Шранер-Бургенер.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання Голос Америки.

Читайте також: У США зробили обнадійливу заяву для України через загострення на Донбасі

Шранер-Бургенер побоюється, що конфлікт стане більш кровопролитним, оскільки головнокомандувач збройних сил країни генерал Мін Аунг Хлаін "сповнений рішучості зміцнити свій незаконний контроль над владою силою".

"Посередництво вимагає діалогу, але військо М'янми закрило двері для більшості світу. Здається, військові братимуть участь лише тоді, коли відчують, що вони здатні стримати ситуацію шляхом репресій та терору", - заявив Шренер Бургенер.

За її словами, є попередження про заходи у відповідь з боку трьох озброєних етнічних повстанських груп в країні, якщо напади на учасників протестів у М’янмі не припиняться.

"Я звертаюся до цієї ради з проханням розглянути всі наявні інструменти для колективних дій і робити те, що правильно, на що заслуговують жителі М'янми, і запобігти багатовимірній катастрофі в серці Азії", - заявила Шренер-Бургенер у закритому режимі засідання Ради Безпеки ООН у середу.

Що відбувається у М’янмі

1 лютого військові захопили владу у М’янмі. Лідерку країни, лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та інших лідерів держави затримали.

14 лютого у великі міста М'янми заїхали колони бронетехніки та вантажівок з військовими.

28-го лютого, у М'янмі відновилися сутички з поліцією під час протестів против перевороту влади. Силовики почали застосовувати зброю проти протестувальників, а кількість жертв зросла до 18 осіб.

27 березня стало найкривавішим днем ​​з початку протистояння між громадянами і військовими, що захопили владу: понад 100 людей загинули в результаті силового придушення протестів.

Станом на 30 березня кількість загиблих протестувальників у М'янмі сягнула щонайменше 500 осіб.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04