Останні новини

"Магніт" для українських заробітчан: як пандемія вплинула на ринок праці в Польщі

Польські підприємці продовжують запрошувати украйнців на роботу.

Більшість опитаних польських роботодавців заявили, що пандемія не сильно вплинула на кількість українців, залучених до роботи. 9 із 10 польських підприємців не урізали зарплати українцям.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на дослідження OLX Робота.

робота в польщы.png

Джерело: OLX Робота

Читайте також: Локдаун не зашкодить: експерт розповів, чому за курс гривні можна не переживати

Опитування провели у березні 2021 року серед 358 польських роботодавців.

30 % опитаних зазначили, що зараз наймають дещо менше наших заробітчан. У 77 % роботодавців не змінилися плани стосовно тривалості надання роботи для іноземців - вони не планують зменшувати чи збільшувати терміни працевлаштування.

"9 з 10 польських власників бізнесу не урізали зарплати українцям. А ті, кому таки довелося це зробити (8 %) - найчастіше скорочували їх максимум на чверть. Через карантинні обмеження роботодавці запроваджували нові умови праці. 87 % опитаних забезпечили своїх працівників засобами особистого захисту (масками та антисептиками). 59 % намагалися організувати роботу так, щоб забезпечити дистанцію у 1,5 метри, ще 22 % надали можливість працювати позмінно", - йдеться у результатах дослідження.

6 з 10 опитаних розповіли, що пандемія вплинула на пошук працівників з України в гірший бік. Зокрема, серед причин виділяють бюрократичні нюанси та менше бажання українців їхати на роботу за кордон.

40 % польських роботодавців розказали, що в них працюють до 10 % українців, 17 % назвали цифру в 10-25 %. 15 % визначили працевлаштованість наших земляків на 25-50 %, і ще 15 - на 50-75 %.

При цьому, найчастіше польські роботодавці відбирають українців на роботу через рекомендації знайомих (54 %) або шукають напряму - через сайти з пошуку роботи (53 %).

88 % респондентів запевнили, що умови праці для поляків та українців у них не відрізняються. Серед того, що вони гарантують працівникам з України, найчастіше називають:

  • нормований робочий день - 66 %;
  • бонуси за гарні результати праці - 51 %;
  • оплачуване житло - 27 %.

Нагадаємо:

  • Через локдаун, який запроваджують одна за одною області України, може значно погіршитись ситуація на ринку праці. Однак частину вакансій обмеження навпаки простимулюють.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04