Останні новини

Мало кисню? Організму по цимбалах! Лікар пояснив небезпеку нового ускладнення коронавірусу

Медики виявили нові ускладнення перебігу коронавірсної хвороби. Це так звана "тиха гіпоксія" - стан, за якого в уражених недугою легенях порушується надходження кисню. Підступність її в тому, що це залишається непоміченим для пацієнта. Справа в тому, що реакція на зниження кількості кисню у крові в організмі неяскраво виражена.

Про це розповів у своєму блозі мінський лікар-реаніматолог Андрій Витушко.

За його словами, непоміченим це процес проходить через те, що у нас стоять установки реагувати на збільшення вуглекислого газу - частота та глибина дихання тоді змінюється. Коли ж в крові не вистачає кисню, ми не тривожимося - саме цей механізм дозволяє нам адаптуватися до високогір'я.

"Однак кисневе голодування завдає шкоди всьому організму, погіршуючи прогноз у таких пацієнтів (впливає на розвиток ниркової недостатності, наприклад). Прицільний моніторинг забезпечення киснем організму можливий за допомогою пульсоксиметра", – написав кандидат медичних наук.

Оцінювати варто не менше 4 разів на день на різних теплих пальцях пацієнта з коронавірусом. Якщо сатурація менше 94% - телефонуйте в "швидку". На теплих пальцях варто вимірювати, бо холодні кінцівки можуть дати похибку.

"Пульсоксиметрія не кращий метод у першу чергу тому, що є обґрунтовані претензії до якості пульсоксиметрів, які пропонуються на ринку, і тому ці дані потрібно оцінювати в комплексі з іншими симптомами (вираженість задишки, частота пульсу, артеріальний тиск та ін.). Але в будь-якому випадку погіршення симптомів коронавірусної інфекції – це якраз той випадок, де краще перестрахуватися", – зазначив Витушко.

Нагадаємо, у Києві за минулу добу зафіксували 1348 випадків коронавірусної інфекції. Це стало новим абсолютним антирекордом. Водночас померли від хвороби трохи більше тридцяти киян.

Вийти в ефір
24.11