Останні новини

Малий бізнес став жертвою карантину: в яких сферах очікується найбільше звільнень під час локдауну

Нійбільший ризик у працівниках сфери торгівлі та обслуговування.

Під час чергового локдаугу в Україні найбльше звільнень припаде на малий бізнес. Також скорочення можуть стосуватись людей, які працюють в сфері роздрібної торгівлі та обслуговування.

Таку думку висловив експерт ринку праці Сергій Марченко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Obozrevatel.

Читайте також: У Раді оцінили наслідки введення повного локдауну

За словами експерта, людей, які втратять роботу, буде менше, ніж у першу хвилю. Адже оптимізація штатів уже відбулася, і всіх, без кого компанії могли обійтися, звільнили вже раніше.

"У багатьох компаніях наразі працюють критично необхідні фахівці. Тому звільнення будуть, найімовірніше, пов'язані з припиненням діяльності компаній. Очевидно, що третю хвилю карантину переживуть не всі бізнеси, не у всіх є запас міцності. Найбільше постраждають люди, які працюють у малому бізнесі, у роздрібній торгівлі, сфері обслуговування. Це ті самі сфери, яких зачепили і попередні локдауни", – сказав Марченко.

Також він зазначає, що проблеми з роботою можуть виникнути у тих, хто задіяний в шоу-бізнесі та освітніх проєктах. 

Марченко говорить, що ситуація на ринку праці напряму залежить від стану економіки.

Від локдауну постраждає економіка та впаде ВВП, компанії вироблятимуть менше продукції, також буде зменшуватись попит. Відповідно, роботодавці будуть скорочувати витрати, і є ризик звільнення частини працівників.

Нагадаємо:

  • Міністерство охорони здоров'я України оновило перелік областей за зонами карантину. "Червона" зона знову збільшилася, до неї потрапила Київська область.
  • У Києві з суботи, 20 березня, почали діяти посилені карантинні обмеження. Місця масового скупчення людей будуть закриті, працюватимуть лише магазини з товарами першої потреби та аптеки, громадський транспорт курсуватиме, але зі значними обмеженнями. Карантин “червоної зони” діятиме з 00:00 20 березня до 9 квітня включно.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04