Останні новини

Масляна 2021: коли готувати млинці, розважатися та готуватися до Великого посту

Масляна 2021 розпочалася 8 березня

Масляна, або як її ще називають "об'єдуха" та "цукрові вуста", у цьому році розпочинається 8-го березня і триватиме до 14-го числа цього ж місяця. Українці святкуватимуть її без додаткових вихідних. У цей період, за традиціями, люди мають миритися, пробачати одне одного, каятися, а також розважатися та наїдатися. 

Kyiv Live розповідає про усі дати та назви свят, що триватимуть протягом Масляного тижня.

Масляна.jpg

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Свята та вихідні у березні

Масляна 2021 - дати та як заведено святкувати: 

  • 8 березня, понеділок - Зустріч

У перший святковий день, який також припадає на Міжнародний жіночий день, закінчують готуватися до розваг, ходять в гості та випікають свої перші млинці. Їх потрібно віддавати бідним людям, адже таким чином треба пом'янути покійних.

  • 9 березня, вівторок - Сватання

З назви можна здогадатися, що в цю дату заведено влаштовувати оглядини. Молодь знайомилася під час Масляного тижня, а весілля не проводилися під час Великого посту, тому одружувалися вже аж після Пасхи.

  • 10 березня, середа - Лакомка

У середу мати дружини готує для свого зятя млинці. Зокрема, від цього свята й пішов вислів "зайти до тещі на млинці".

Масляна 2.jpg

Фото з відкритих джерел

  • 11 березня, четвер - Розгул

Початок Великої Масляної. Люди влаштовують хороводи, грають в ігри, співають пісні, катаються з гірок та стрибають через багаття.

  • 12 березня, п'ятниця - Тещині вечірки

Хтось подумає: "ну знову теща", а хтось - "чергові смаколики". В цей день до тещі йти вже не треба, вона сама завітає в гості. При чому не сама, а з подругами! І знову вони готуватимуть зята. Проте й чоловік має висловлювати подяку та повагу матері своєї коханої жінки.

Масляна 3.jpg

Фото з відкритих джерел

  • 13 березня, субота - Посиденьки зовиці

На "посиденьках" невістки запрошують у гості родичів чоловіка. Але, у першу чергу, варто кликати його сестер.

  • 14 березня, неділя - Проводи

Масляна закінчується, млинці доїдаються. А ще люди просять вибачення один в одного, поминають покійних, а всю їжу, яка залишається, спалюють. Після цього необхідно ретельно вимити увесь посуд, а після - йти до лазні. Саме так і проходить остання підготовка до Великого посту. 

Нагадаємо:

  • На березень 2021 року випадає велика кількість, котрі відзначають православні віряни. Цього місяця святкують Перше і друге знайдення глави Предтечі, Прощена неділя, Чистий понеділок тощо.
  • В суботу, 6-го березня, в Україні "зірвали" рекордний в історії джекпот державної тиражної лотереї "Супер Лото". Невідомий товариству щасливчик придбав один квиток на 6 комбінацій і на 5 тиражів поспіль вартістю 450 гривень, а в результаті виграв 33 032 000 гривень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04