Останні новини

Мати ув'язненого в Лук'янівському СІЗО заявила про катування: в Мін'юсті заперечують

Мати одного з ув'язнених столичного Лук'янівського слідчого ізолятора заявила, що в цій установі систематично "б'ють і вимагають гроші" з в'язнів.

Про це вона повідомила у коментарі ТСН.ua.

"Я, Федоренко Л., прошу вашої допомоги. Мій син відбуває покарання за вчинений ним злочин. Він перебуває у Лук'янівському СІЗО вже декілька місяців. Кожної ночі його б'ють та вимагають гроші. Зразу вимагали 1500 доларів. Ми зібрали ці кошти і заплатили, думали відстануть. Та де там, вони знову б'ють і вимагають гроші. У сина перебита щелепа, забита груднина. Благаю вас втрутитися: камера №13, Федоренко В. Прошу вашої допомоги", - розповіла Федоренко.

Джерело: Вікіпедія

У Департаменті виконання покарань Міністерства юстиції зазначили, що після скарг провели перевірку. Було з'ясовано, що травму щелепи в'язень дійсно отримав. Але, як зазначається, це сталося з його власної необережності. Це сталося, коли чоловік прогулювався двориком під час виконання фізичних вправ на брусах.

У відповіді відомства на запит, під час опитування Федоренко пояснив, що після травми він повернувся до свого камерного приміщення. За наданням медичної допомоги не звертався, оскільки вважав, що забиття незначне.

Випадки вимагання грошей в СІЗО у департаменті спростовують: нібито це не підтвердили інші засуджені.

"Грошові кошти, які він позичив у своїх батьків ще до арешту, необхідні були, щоб закрити заборгованість знайомому", - зазначили у відомстві. 

Нагадаємо, близько ста закладів позбавлення волі виставлені на розпродаж. Це виправні центри, СІЗО та в'язниці. 

Вийти в ефір