Останні новини

Махінації з закупівлями та цінами: АМКУ наклав штраф на мережі автозаправок Коломойського

Мережі АЗС оштрафували на мільярди гривень.

Антимонопольний комітет наклав штраф на компанії-оператори мережі АЗС, які входять до групи “Приват” Ігоря Коломойського. За антиконкурентні узгоджені дії при встановленні цін на нафтопродукти в 2016 році штраф становить 4,7 млрд гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу АМКУ.

Читайте також: Кому через санкції РНБО анулювали спецдозволи

Штраф наклали на ТОВ "ВТФ" Авіас ", ТОВ" Торговий дім "Авіас", ТОВ "Пром Гарант Плюс", ТОВ "Альянс Еволюшн", ПАТ "Укртатнафта" і 169 операторів АЗС ( зокрема й ПАТ "Укрнафта").

У межах розпочатої в 2016 році справи встановлено, що в сфері роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами в Україні діє система безготівкових розрахунків скретч-картами і паливними картками "Авіас". У цьому проєкті беруть участь близько 1625 автозаправних станцій, які працюють під різними брендами у всіх регіонах України, займаючи 25%-ву частку від усіх АЗС країни.

"Комітет визначив, що проєкт "АВІАС" є організованим, координованим і функціонує з метою узгодження цінової і торгової поведінки учасників", - йдеться в повідомленні.

У всій мережі продавався бензин і дизпаливо Keropur®ENERGY, одноразово встановлювалися однакові ціни незалежно від бренду АЗС і регіону, а також існував "центр", в який входили кілька суб'єктів господарювання, розташованих за однією адресою в місті Дніпро, в якому здійснювали детальне планування і координацію дій мережі.

Фізичні особи, які займали посади директора, засновника, підписанта, бухгалтера, менеджера тощо., часто міняли один одного і працювали одночасно в декількох суспільствах-учасниках проекту. Також постійно змінювався склад юридичних осіб - учасників проекту (без змін персонального складу). Це відбувалося через одних і тих же ліквідаторів і при схожих адресах останньої реєстрації в Харкові.

Комітет встановив, що оператори АЗС, в т.ч. "Укрнафта", закуповували в "Укртатнафта" світлі нафтопродукти за цінами вищими, ніж аналогічне імпортне паливо.

Нагадаємо:

  • Прессекретар президента України Юлія Мендель прокоментувала питання видачі олігарха Ігоря Коломойського владі США. Вона не підтвердила, але і не спростувала цю можливість, якщо з боку США надійде такий запит.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04