Останні новини

"Медвежа послуга": на кого хочуть перекласти “тютюновий” податок і в чому проблема

Від цього нововведення можуть постраждати місцеві бюджети.

Влада хоче перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців ринку. Однак через це муніципалітети можуть втратити 2,4 млрд гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Економічну правду.

Читайте також: Які компанії сплатити найбільше податків у 2020 році

“Наразі роздрібні торговці (кіоски і магазини, які продають цигарки) сплачують 5% відповідного податку, що також йде до місцевих бюджетів. Проте, урядовим законопроєктом зобов’язання хочуть перекласти на великих гравців – виробників та імпортерів тютюнових виробів, таких як Philip Morris або Japan Tobacco International (JTI)”, - йдеться в повідомленні.

“Тютюнову" норму вніс до законопроєкту в останню мить голова податкового комітету ВРУ, народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев. 

Він запропонував президентові відповідні зміни з посиланням на наявність великої частки "тіньових" операцій в сегменті роздрібного продажу тютюну. На думку авторів законопроєкту, перекладення обов’язку сплати тютюнового роздрібного акцизу на великих гравців, які працюють в прозорому полі, дозволить додатково залучити до бюджету 1,9 млрд грн. Та на місцевому рівні влада може втратити близько 2,4 мільярда гривень:

"Усі пропозиції в частині місцевих бюджетів ми з Мінфіном відпрацювали і їх підтримуємо – це призведе до збільшення надходжень громад. Ми навіть звернулися до Офісу президента, щоб їх було розглянуто як невідкладні. Проте на фініші окремі лобісти, прикриваючись іменем президента, заклали в концепцію вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Через це муніципалітети втратять 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не може запровадити", – зазначив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. Тому запропонований механізм не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. 

За словами Слобожана, такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. 

Нагадаємо:

  • Серед лідерів оподаткування в 2020 році опинились тютюнові компанії, вони посіли з 4-ї по 6-ту сходинки: ПрАТ "Філіп Морріс Україна", ПрАТ "В.А.Т.-Прилуки", ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна" відповідно.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05