Останні новини

Меморіал у Бабиному Яру створять відомі архітектори з різних країн

25 січня Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр представив концепцію майбутнього меморіального комплексу

Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр (BYHMC) 25-го січня представив концепцію київського комплексу. Її розробив художній керівник центру, російський режисер Ілля Хржановський, а працювати над нею запросили відомих іноземних архітекторів.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу BYHMC.

Мануель Герц.jpg

Фото - Wikipedia

Читайте також: Як кияни зараз реагують на "скандальну" інсталяцію у Бабиному Яру.

Відомо, що у Бабиному Яру зведуть чотири музеї, синагогу, церкву і мечеть. Також там з'являться освітній та науковий центри, бібліотека, простір для дітей і центр реабілітації наслідків психологічної травми. 

Швейцарський архітектор Мануель Герц вже створив проєкт майбутньої синагоги у Бабиному Яру у формі книги. Інші спеціалісти, що працюють над меморіальним комплексом у Києві, вже також стикалися у своїх кар'єрах з важливими темами, зокрема, з темою Голокосту. Крім цього, у їхніх портфоліо є всесвітньо відомі проєкти.

Мануель Герц

До розробки проєкту синагоги у Києві Герц створив проєкт юдейського молитовного будинку у Майнці. Окрім цього, він займається трансформацією синагоги в Кельні, будує велику лікарню в Сенегалі, а також працює над кількома європейськими проєктами. Його синагогу на замовлення BYHMC зведуть навесні 2021-го.

Андріан Гардере

На рахунку французького дизайнера - проєкт музею Лувр-Ланс, що у Франції, музей Ага Хана у Торонто, Музей ісламського мистецтва у Каїрі, а також Музей римської старовини в Нарбонні у Франції, над яким тільки працюють.

Трой Конрад Террієн

Американець Террієн у 2014-му році став головним куратором архітектурних і цифрових ініціатив у Музеї Гуггенхайма в Нью-Йорку. Також він є професором архітектуру у Колумбійському університеті.

Барбара Хольцер

Ця німецька архітекторка створила власне бюро, яке спроєктувало Національний меморіал Голокосту Бухенвальда у Веймарі та Військово-історичний музей у Дрездені. Окрім цього, разом із американським архітектором Даніелем Лібескіндом вона створила проєкти Сучасного єврейського музею у Сан-Франциско, Єврейського музею Берліну і музею Фелікса Нуусбаума.

Музей Нуусбаума.jpg

Музей Фелікса Нуусбаума. Фото - Wikipedia

Музей Берлін.jpg

Єврейський музей Берліну. Фото - Facebook

Нагадаємо:

  • 27 січня у всьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (від англ. the Holocaust, з дав.-гр. ὁλοκαύστος — "всеспалення") – винищення нацистами під час Другої світової євреїв та ромів. Як жертв Голокосту також вважають людей, яких знищили за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
  • Цифровий архів меморіального центру Голокосту Бабин Яр збільшився на майже 300 тисяч сканкопій надважливих документів ХХ сторіччя. Додали нові книги РАЦСів та Трудову картотеку мешканців Києва та області у період нацистської окупації. Документи додали із Державних архівів Києва та області.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03