Останні новини

Метеорний потік Ліриди: коли та де в Україні спостерігати за потужним зорепадом

Пік зорепаду припадає на 21-22 квітня — метеори можна буде розгледіти неозброєним оком.

З середи, 14 квітня, у Північній півкулі можна спостерігати Ліриди, які є одним із найдавніших метеорних потоків, відомих людству. На 21-22 квітня припадає пік потужного зорепаду — на небі можна буде розгледіти близько трьох метеорів на хвилину.

Про явище Ліриди та яким чином за ним можна поспостерігати розповідає Kyiv Live.

Читайте також: Які області 16 квітня "накриє" снігом та дощем

Що таке Ліриди?

ліриди.jpg

Метеорний потік Ліриди. Фото з відкритих джерел

Ліриди — це метеорний потік, який можна спостерігати щороку у другій половині квітня в нічному небі над Північною півкулею. NASA розповідає, що їхній радіант розташований у сузір'ї Ліри.

Уламки метеорів згорають, потрапляючи до земної атмосфери, але найбільші з них можуть долітати до поверхні Землі, тому їх можна буде розгледіти неозброєним оком. Ліриди вирізняються високою швидкістю метеорів - до 49 кілометрів на секунду. Окрім того, це один з найдавніших відомих історії метеорних потоків: спостереження за ним налічує понад 2600 років.

Як можна спостерігати за явищем в Україні?

Зорепад Ліриди можна спостерігати з будь-якої точки земної кулі, але більш яскраве і барвисте видовище побачать жителі північної півкулі. Щоправда, у 2021-му році через яскравий Місяць, котрий увійде у фазу повні 27 квітня, складаються не дуже сприятливі умови для спостереження метеорів.

Утім найкраще Ліриди можна роздивитись на світанку, в місцевості, віддаленій від вогнів міста, бажано на відкритому просторі: в степу або на березі водойми.

ліриди 2.jpg

Метеорний потік Ліриди. Фото з відкритих джерел

Нагадаємо:

  • Меркурій у 2021-му році перебуватиме у ретроградному русі тричі: перший раз це було з 30 січня по 21 лютого, ще два очікуються з 30 травня по 23 червня та з 27 вересня по 18 жовтня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05