Останні новини

Мінекономіки виступило категорично проти закупівлі київською владою 200 автобусів у Білорусі без тендеру

В установі зазначають, що це суперечить принципам вільної прозорої конкуренції.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарство не підтримує рішення Київської міської державної адміністрації закупити 200 білоруських автобусів без тендера. В установі зазначають, що це суперечить принципам вільної прозорої конкуренції.

Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки за 22 жовтня.

"Мінекономіки категорично не підтримує рішення про закупівлю КМДА в лізинг 200 автобусів виробництва білоруського заводу МАЗ без оголошення тендеру і без залучення вітчизняних виробників. Такий підхід є дискримінаційним, суперечить національним інтересам і принципам вільної прозорої конкуренції", - сказано в повідомленні.

З огляду на те, що органи місцевого самоврядування самостійно приймають рішення про здійснення закупівель, Мінекономіки вже опрацьовує питання врегулювання на законодавчому рівні неможливості повторення такої ситуації. До доробку можливих механізмів будуть залучені профільні асоціації та учасники ринку.

Нагадаємо, один з білоруських автобусів, які цілком випадково напередодні виборів закупив “Київпастранс”, зламався під час здійснення рейсу, утворивши кількагодинний затор на Володимирському спуску в Києві. Цікаво, що 200 таких автобусів закупили без процедури тендеру у Білорусі, в лізинг, тобто, фактично, за зламаний автобус ще навіть не встигли “розрахуватися”. Більше того, як пише народний депутат Олександр Дубінський, транспорт закупили за завищеною ціною та приховали під цим багаторівневу корупційну схему.

Вийти в ефір
08.03