Останні новини

Місто тисячолітньої вулиці: які секрети має столиця

Київ - стародавнє та велике місто. Прекрасна Софія, Майдан, Андріївський узвіз - все це міцно асоціюється зі столицею Так само, як скверик біля Могилянки, двір з воронами та замок Річарда. Але які ще секретики приховала столиця?

Kyiv Live розповість, що вкрилося від пильного ока киянина.

Найстаріша вулиця Києва

Володимирська вулиця, Київ: ТОП-10 пам'яток, як дістатися - md-ukraine

Фото md-ukraine

Володимирська вулиця, що йде повз "Золоті" та оперний театр, є найстарішою вулицею столиці - їй дали початок ще вкінці 10 століття! Встелена бруківкою пам'ятка Київської Русі носить своє ім'я з 1944 року. А до цього її звали Андріївська, Софійська, Золота, Університетська, Велика Володимирська, Десятинна, Нижньо-Володимирська, Велика Володимирська, Короленка... Зараз це один з найпопулярніших туристичних маршрутів Києва.

Цікавий факт: у романі Булгакова "Біла гвардія" декілька разів фігурує Педагогічний музей, що знаходиться за адресою Володимирська, 57.

Київський міський будинок учителя — Вікіпедія

Фото з Wikipedia

Найдовша вулиця Києва

Броварський проспект — Вікіпедія

Фото з Wikipedia

Це Броварський проспект, протяжність якого складає 14 км. У давнину він служив шляхом на Чернігів, тому називався Чернігівським шосе.

А також, як і найдавніша вулиця Києва, безліч разів міняв назви: Маклаковський проспект, Броварське шосе, проспект Першого Травня, 60-річчя Жовтня... Свою нинішню назву він отримав за два роки по незалежності.

Цікавий факт: у ХХ столітті проспектом пролягала трамвайна лінія, що сполучала Поштову площу з містом Бровари. Уявляєте?! У броварчан був трамвай!

Найкоротша вулиця Києва

Інженерний провулок. Найкоротша вулиця Києва | Київ від минулого до  майбутнього

Фото з kyivpastfuture

Інженерний провулок довжиною 83 метри й прилягає до Московської вулиці й вулиці Івана Мазепи. Провулок виник наприкінці ХІХ ст. під сучасною назвою і відтоді існує під цією назвою незмінно.

Цікавий факт: провулок можна пройти за хвилину! Кореспондент Kyiv Live підрахував.

Найширша вулиця Києва

Вулиця «Хрещатик» - інформація, події, карта, відгуки

Фото з Kyivmaps

Звісно, Хрещатик. Від будинку на одній стороні головної вулиці Києва до іншої відстань більша, ніж олімпійський басейн. Тобто 75 метрів. 

Чому Хрещатик назвали саме так точно невідомо. Дослідники мають 5 різних варіантів, наприклад, від схрещення дивних тенет для ловлі звірів ("перевісище") або від місцевості Хрещатий яр (долина), де згодом виникла сама вулиця. Але всі погоджуються, що нічого спільного з хрещенням Русі Хрещатик не має.

Цікавих фактів про Хрещатик не буде. Ця вулиця - один-єдиний цікавий факт.

Найвужча вулиця Києва

Георгіївський провулок (Київ) — Вікіпедія

Фото з Wikipedia

Георгіївський провулок (ширина проїзної частини всього 5,4 метра). На початку вулиці знаходиться старовинний рожевий будинок. Пам'ятник архітектури в минулому використовували як прибутковий будинок, але сьогодні частина приміщень є житловими.

Цікавий факт: тут знаходиться Брама Заборовського – пам'ятка столиці у стилі українського бароко.

Брама Заборовського

Найвищий монумент Києва

Памятник «Родина-Мать» - информация, события, карта, отзывы

Фото з Kyivmaps

У Києві знаходиться один з найвищих монументів світу — пам’ятник "Батьківщина-Мати", який встановлено на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Висота монументу — 102 метри. Пам’ятник було споруждено у 1981 році, і він входить до ТОП-5 найвищих скульптур світу.

Цікавий факт: під монументом знаходиться музейна інсталяція - на стінах золотом виибиті імена загиблих українців у Другій світовій війні.

Найдавніший пам'ятник Києва 

Пам'ятник «Пам'ятник Магдебурзькому праву» - інформація, події, карта,  відгуки

Фото з Kyivmaps

Найдавніший пам'ятник Києва — це пам'ятник Магдебурзькому праву (або колона Магдебурзького права), який знаходиться на схилах Дніпра неподалік Набережного шосе. Він був збудований в 1802-1808 роках.

Цікавий факт: ми дізналися про це щойно.

Нагадаємо, 29 серпня православні християни відзначають Горіховий Спас. Це свято, в рівній мірі церковний і народний, пов'язаний з біблійною легендою про чудове зцілення сирійського царя Авгаря, хворого на проказу. Прокажених зцілив нерукотворний образ, який відбився на полотнищі, коли Христос утер їм своє обличчя. А також у всьому світі відзначають Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.

Вийти в ефір