Останні новини

Місто закритих клубів: культові концертні майданчики Києва, що зникли назавжди

Бінго, Ленін, Барви - все це місця, які ніколи не забудуть столичні тусовщики

І хоч Київ - не Берлін, він все одно славиться своєю "клубною культурою". Кожного рокі у столиці відкриваються нові місця для тусовок. Та, нажаль, є і ті легендарні та культові клуби, що зачинилися. Але назавжди залишилися у серцях киян.

Kyiv Live зробив підбірку столичних клубів та концертних майданчиків, які зачинился. Читатимете - приготуйте серветки, адже від ностальгії та спогадів ви можете заплакати.

Bingo

Легендарний клуб закрили у листопаді 2020. Це стало ударом для столичної молоді, особливо для тих, хто "тусив" там багато років. Новина про те, що власники продали приміщення мережі супермаркетів АТБ, шокувала меломанів.

Тому що BINGO — один із найстаріших клубів міста. Задовго до появи Atlas, Sentrum, Bel’Etage та Stereoplaza це був чи не єдиний великий концертний майданчик Києва, який вміщав в себе 1500 глядачів.

Тут виступали Kreator, Sepultura, Onyx, Five Fingers Death Punch, P.O.D., Stoned Jesus, Poets of the Fall тощо. Деякі гурти виступали тут вперше в Україні.

bingo-closed-l.jpg

Фото: Слух

Ленин

Якщо сказати "А ти також тусив у Лєніні у молодості?" у новій компанії - вас точно приймуть за свого. Адже це забути нереально. Щоб потрапити до клубу, треба було спочатку пройти КПП, потім йти на 5 поверх закинутого цеху... Але заклад закрився близько 8 років тому, тож залишилися тільки спогади.

Концепція клубу не змінювалася багато років. Недорогі квитки, дешевий бар і атмосфера справжнього андеграунду. Вам навіть могло здатися, що ви потрапили у закинутий склад з купами дощок і незрозумілих старих речей, але це зовсім не так.

Тут виступали такі зірки, як "Коррозия Метала", "Элизиум", 5diez, EvilNotAlone, Дмитро Гайдук, ChangeofLoyalty, Y-Axis, Біла Вежа, White.

510a3d2da0f302ce450000b8_510a3eff9b086.jpg

Фото: zoon.com.ua/kiev/night_clubs

Барви

Рок-клуб "Барви" оголосив про своє закриття в 2018 році. Він знаходився на території студмістечка КПІ, працював з середини 1980-х років і був стартовим майданчиком для багатьох молодих рок-гуртів. Після закриття "Барви" став Volume Club та переїхав на Гарматну.

У "Барвах" грали такі гурти, як "Плач Єремії", "Мертвий півень", "Брати Гадюкіни", Mad Heads та "металеві" гості з Європи - New Disorder, DENOI і Set Before Us. Заклад відрізнявся особливою атмосферою і обріс численними легендами. Хранителем історій і традицій в клубі був рок-конферансьє на прізвисько "Чорт". Він був присутній практично на кожному концерті протягом багатьох років.

content_10649649_1517818968435540_2146280375967596537_n.jpg

Фото: facebook.com/barvyrockclub

MonteRay Live

У березні 2020 стало відомо, що клуб MonteRay Live Stage на вул. Прорізній, 8, закрився. Будівлю, у якій розташований клуб, придбали. Клуб мав насичену історію. На його місці в середині 2000-х працював Sullivan Room, потім на короткий час з’явився клуб "Метрополь", який у 2015 році змінив MonteRay Live Stage. 

Тут проходили концерти молодих українських артистів, в основному важкої сцени, фестиваль незалежної важкої музики Winter Mass, грали закордонні гурти Algiers, Xiu Xiu, Blood Red Shoes та інші.

Знімок екрана  о 14.42.04.png

Фото: MonteRay Live Stage

Sentrum 

Київський клуб Sentrum закрився ще у 2017 році. Та його досі згадують майже всі тусовщики столиці. Приміщення на Шота Руставелі віддали під офіси.

У Sentrum відбулось близько 300 концертів. 50 виконавців виступали в Києві вперше. Чотири рази проводились pre-party найбільшого європейського фестивалю Sziget.

11.jpg

Фото: menslife.com/places

Xlіб Club

Xlіб на Подолі проіснував сім років - з квітня 2007-го по грудень 2013-го. За цей час в невеликому підвалі на Кирилівській відбулися сотні концертів і вечірок. Це був один з-перших не гламурних електронних клубів з альтернативною програмою. Зараз його згадують як культове місце.

Сюди приходила різна публіка: любителі британської бас-музики, панку, незалежної електроніки, популярного в 2000-х нью-рейву і навіть футболу. Від хіпстерів до пенсіонерів - казали про відвідувачів "Хлібу".

xlib-main.jpg

Фото: Хмарочос

Нагадаємо, починаючи з весни 2021 року українська авіакомпанія SkyUp розпочне виконувати рейси Київ - Берлін - Київ. Тож якщо столичних клубів вам мало - вирушайте до столиці Німеччини - там точно цього добра досить.

Вийти в ефір
16.01