Останні новини

Міжнародний день інтернету: чому святкують двічі на рік та до чого тут "помилка 404"

4 квітня вважається днем пам'яті святого Ісидора Севільського, якого у 2001 році Католицька церква визнала покровителем інтернету.

За часи існування мережі так і не вирішили, коли саме святкувати день інтернету, тому відзначають його і 4 квітня і 17 травня. 

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: У Facebook з’явилась нова функція

інтернет.jpg

4 квітня відзначають Міжнародний день інтернету. Фото з відкритих джерел

Найчастіше святкують 4 квітня, адже саме цей день вважається днем пам’яті святого Ісидора Севільського, котрого у 2001 році Католицька церква визнала покровителем інтернету.

Раніше, у 1998 році, Папа Римський Іоанн Павло ІІ визнав мережу енциклопедією людського знання. Праця Ісидора Севільського “Етимології” містила 20 томів та справді була тогочасною енциклопедією. Вважається, що саме Севільський вперше застосував у своїй праці систему перехресних посилань, яка чимось нагадує гіперпосилання, що використовуються у мережі. Цікаво, що дата 4 квітня – 4.04 також нагадує помилку 404 (“Сторінку не знайдено”).

Також ще одним днем народження інтернету вважається 17 травня. Саме цього дня у 1991 році був затверджений стандарт для сторінок WWW (World Wide Web). До цього дня існувала електронна пошта та перекачування файлів.

Нагадаємо:

  • Україна нагородила у США Орденом Ярослава Мудрого 89-річного Любомира Романківа — всесвітньо відомого винахідника. Завдяки його технічним розробкам людство отримало жорсткий диск, персональний комп'ютер та інтернет.
  • Компанія Apple оголосила, що традиційна конференція WWDC 2021 (Worldwide Developers Conference) пройде з 7-го по 11-е червня. Захід відбудеться в онлайн-форматі, а під час нього презентують декілька новинок.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
15.04