Останні новини

6 книжок українською, які варто почитати

Новинки від відомих авторів, що вийшли у 2020-му

Минулий рік був складним для багатьох індустрій, проте книжок протягом нього вийшло безліч. А ще примітно, що багато новинок було представлено і перекладено саме українською мовою. Тож Kyiv Live розповідає, які твори український та зарубіжних авторів, що вийшли у 2020-му, варто почитати. 

Юрій Андрухович - Радіо Ніч

Новий ліричний роман від українського автора про музиканта Йосипа Ротського. Він - герой барикад, учасник революції в абстрактній країні, який грав на фортепіано для мітингувальників. Але тепер його переслідують і він змушений тікати, а також втратив можливість грати на інструментах, через що "закохався" у радіо.

Примітно, що пісні, які вмикає головний герой, читач також має змогу прослухати на своєму смартфоні. Для цього у книзі присутні QR-коди.

Андрухович.jpg

Фото - Facebook

Сергій Сергійович Saigon - Юпак

Юпак - це сленгова назва радянського мотоцикла Юпітер, а сам роман розповідає про українське степове село. Саме про хлопців, які там живуть і які нарешті отримали доступ до інтернету, йдеться у книзі. І, за словами автора, ця історія, яка написана не академічною, але зрозумілою для широкого кола читача мовою, не залишить байдужим нікого.

Читай також: Найкращі українські книжки 2020 року за версією ПЕН

Saigon.jpg

Фото - Facebook

Дорж Бату - Моцарт 2.0

Яким було б життя великого Моцарта, якби він опинився у сучасному мегаполісі? Історія, яку написав Дорж Бату, розпочинається з поліцейського відділку, куди потрапив композитор, якого копи переплутали зі звичайний туристом, який дивно себе поводить. 

У даному творі також присутні QR-коди, завдяки яким можна побачити краєвиди Нью-Йорку, переглянути атмосферні відеоролики, які є частиною сюжету, і, звичайно, послухати безсмертні шедеври Моцарта.

Моцарт.jpg

Фото - Facebook

Бріттані Барнетт - Стук опівночі

Автобіографічна історія однієї юристки, яка присвятила себе роботі над звільненням американців, які відбували довічне ув'язнення за ненасильницькі злочини. Вона боролося за впровадження реформи кримінального правосуддя у США. І їй вдалося досягти того, щоб на свободу вийшло понад 40 американців, яких, на її думку, покарали надто суворо.

Барнетт.jpg

Фото - Facebook

Катажина Ґрохоля - Г’юстоне, у нас проблеми

Головний герой роману польської письменниці - 30-річний кінооператор на ім'я Єремія. Він втратив роботу. кохану жінку та страждає від постійниї втручань матері у власне життя. Аля ця історія про шлях, який він долає, щоб розвинути свою особистість. І, пройшовши його разом з Єремією, читач також може змінити щось всередині себе.

Ґрохоля.jpg

Фото - Facebook

Читай також: Шевченківська премія 2021 оголосила шортліст номінантів

Софія Андрухович - Амадока

Третій роман української письменниці, в якому цього разу розповідається про чоловіка, який під час війни на Донбасі втратив пам'ять. Його зовнішність також змінилася, через що його не можуть впізнати та встановити його особу. Але чоловіка знаходить жінка, яка прикладає багато зусиль, щоб допомогти йому.

Амадока.jpg

Фото - Facebook

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
03.03