Останні новини

Модель бізнесу змінилась назавжди: як пандемія вплинула на великі світові компанії

На роботу почали наймати переважно на "дистанційку"

45 % керівників найбільших світових компаній не очікують повернення до препандемічного ведення бізнесу раніше 2022 року, 31 % очікує повернення в норму до кінця 2021 року. Чверть СЕО заявили, що їхня модель бізнесу назавжди змінилась через пандемію.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на дослідження KPMG.

Читайте також: Не їдять попкорн, пересіли на авто та полюбили доставки: як пандемія вплинула на життя киян

В опитуванні взяли участь 500 CEO впливових компаній світу. Внаслідок змін, спричинених пандемією, чверть (24 %) CEO заявили про те, що їхня модель бізнесу назавжди змінилася через глобальну пандемію. Три чверті (76 %) керівників вважають, що уряд заохочує компанії до повернення до "нормального функціонування", оскільки вони спонукають компанії закликати персонал повертатися на робочі місця. 

Управлінці акцентують на розгорненні вакцинації від коронавірусу: 61% заявили, що їм також потрібно буде досягти успішного (охопити понад 50 % населення) розгортання вакцинації проти COVID-19 на ключових ринках, перш ніж здійснювати будь-які дії щодо повернення до офісів. А 9 з 10 керівників планують просити своїх працівників повідомляти про проходження ними вакцинації заради захиститу штату працівників.

Скоротити свої офісні площі внаслідок пандемії наразі хочуть лише 17 % глобальних керівників. Водночас, 69 % керівників компаній, опитаних у серпні 2020 року, заявили, що планують скоротити свої офісні площі протягом 3 років. Як йдеться у дослідженні, це свідчить про те, що або скорочення офісних площ вже відбулося, або на фоні пандемії стратегія змінилася.

Щодо робочого місця, лише 3 із 10 (30 %) глобальних керівників розглядають гібридну модель роботи для свого персоналу, за якої більшість працівників працюють віддалено 2–3 дні на тиждень. Зокрема, лише одна п’ята (21 %) компаній прагне найняти кваліфікованих спеціалістів, які працюватимуть переважно віддалено, що є суттєвою зміною порівняно з минулим роком (73 % у 2020 році).

Нагадаємо:

  • Більшість опитаних польських роботодавців заявили, що пандемія не сильно вплинула на кількість українців, залучених до роботи. 9 із 10 польських підприємців не урізали зарплати українцям.
  • Через локдаун, який запроваджують одна за одною області України, може значно погіршитись ситуація на ринку праці. Однак частину вакансій обмеження навпаки простимулюють.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04