Останні новини

Молитиметься на ніч перед днем закоханих: у Києві пройде англомовна вистава Forgetting Othello

П'єса позичила більшість тексту оригінального твору, проте самого Отелло у ній немає

Єдиний в Україні англомовний театр  ProEnglish Theatre презентує в Києві свою нову виставу Forgetting Othello. Вона складається із тексту класичної шекспірівської п'єси із доповненими монологами біженців. Перший спектакль відбудеться вже 13 лютого в культурному центрі Арт Братислава.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт театру.

забуваючи отелло.jpg

Читайте також: Наталя Сумська розповіла про карантин у театрі

П'єсу поставили за оригінальним текстом Отелло та з документальними монологами біженців з Близького Сходу та Африки. На сцені актори досліджуватимуть чутливі теми "чужих, зайвих людей", суспільного осуду та експлуатації. Головного героя у драмі не буде.

отело.jpg

У постановці зіграють Дездемону, Кассіо та Яго Катя Турова, Данііл Примачов та Сергій Рязанов. Режисер - Алекс Боровенський. Саундтреком до дійства стане музика Depeche Mode.

отелло.jpg

Вистава пройде один раз 13 лютого о 19:00. Вартість квитка - 300 грн.

Режисер постановки Алекс Боровенський дав ексклюзивний коментар для Kyiv Live. За його словами, попри те, що за основу дійсно взяли класичну п'єсу Шекспіра, саме дійство починається з другого акту. Героям, що прибиваються на острів, доведеться повністю переглянути свої вчинки та мотивацію, адже головного персонажа Отелло не буде - він потоне в морі.

"Герої мають вирішити, що їм робити тепер, коли головного антагоніста немає? Текст незмінений, але інша сюжетна лінія. Наприклад, знаменитий монолог Отелло "Загаси свічку" в нас - це діалог між Яго та Емілією над сплячою Дездемоною, сімейна сварка. Це скоріше переосмислення тексту твору", - розповів він.

Темною плямою постановки є несподіване вплітання теми біженців у полотно величного твору британського драматурга. Боровенський пояснив, що ця історія про те, як іноді класичні вистави перегукуються із сучасним життям.

"Головні героїні - Дездемона, Емілія, Б'янка - біженки з країн Африки, що прямують до Європи. Але не можуть туди потрапити, оскільки острів, куди вони прибувають - це фільтраційний табір. Усі чоловіки - Яго, Кассіо, Родріго - офіцери. Є типи вистав, коли класична історія вплітається у сучасні події, і часом ти дивишся і розумієш - це спектакль, а часом - ні, та ось же табір та офіцери", - прокоментував режисер. І хоча в цьому трактуванні подій Дездемону не вб'є Отелло, трагедію постановник зберіг - проте, зізнається, вона стала іншою.

У театрі сподіваються на успіх п'єси, можливо її поставлять ще в березні. До створення спектаклю залучили багато технічної складової, освітлення, хореографії. Forgetting Othello хочуть поставити ще в Національній Кінематеці на Лісовій.

"Це, так би мовити, розвиток культурного хабу на лівобережжі - робити мистецтво там, де до нього важко дістатися", - зауважив Боровенський.

Про театр

Станом на січень 2021 року, ProEnglish Theatre — це колектив з 15 акторів із різних київських театрів та 4 режисерів. Репертуар складається з вистав англійською мовою за творами О. Генрі, Михайла Булгакова, Вільяма Шекспіра та інших. Театр гастролює Україною та за кордоном і є засновником міжнародного англомовного театрального фестивалю Pro.Act Fest. З'явився ProEnglish Theatre у 2018 році на основі однойменних акторських курсів англійською мовою. 

Нагадаємо:

  • Український актор Олексій Вертинський розповів, чи змінилася в Україні радянська система відзначення людей творчих професій. За його словами, жодні нагороди та звання, отримані від влади, не мають такого значення для митця, як його здібності та таланти.
  • Українська стрічка Атлантида Валентина Васяновича потрапила у список номінантів 25-ї премії Satellite Awards, яка проходить у Лос-Анджелесі. Її вручає Міжнародна академія преси (The International Press Academy – IPA).

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03