Останні новини

Мовні "зашквари": якими скандалами відзначилася українізація

Претензії до білінгвальності є у обох таборів

Мовні скандали часто сколихують громадськість та ЗМІ. Так, у Маріуполі лікарка ветеринарної клініки зробила безпрецедентну знижку тим, хто робить замовлення російською мовою. Фідбек від обуреної громадськості жінка отримала наступного ж дня - ветклініку невідомі розписали написами із закликами до насильства. Інший скандал розгорівся у Дніпрі - вчителька розповідала учням, що Росія є агресором та спонукала їх розмовляти українською. Батьків це обурило - автори скарги на жінку зауважили, що не проти української, а проти ненависті до російського.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: У мережі почали масово ігнорувати контент від зірок та корпорацій

Ще один неприємний випадок стався в Одесі - там вчителька насварила дитину через те, що вона звернулася до неї українською мовою. Аудіозапис інциденту поширився мережею.

"А ну-ка встань! Поднялась! Поднялась, говорю! Ты как отвечаешь мне? Ты посмотри на нее!", - викрикувала вчителька.

У тій же Одесі закрили єврейський ресторан, що пожартував стосовно мовного закону - власники опублікували текст, де українські слова були написані російськими літерами.

Гучно розгораються мовні війни і у столиці. Нещодавно такий скандал виник в університеті імені Драгоманова. Від проведення занять відсторонили професорку Більченко. Жінка записала відеозвернення до президента України, у якому розповіла, що є громадянкою країни, яка відчуває себе "русской" та має російську ідентичність.

"Руководство моего университета намеренно меня уволит или угрожает уволить на основании моих политических взглядов. Я украинка, я двуязычная, в одинаковой мере русскоязычная та україномовна", - зауважила Більченко.

Профспілка університету одразу ж зреагувала - викладачку відсторонили, а інцидент розслідують.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/1jKD-9MXgeo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03