Останні новини

МОЗ обіцяє українцям, які отримали одну дозу Covishield, аналог препарату

Вакцині Covishield уряд зможе знайти заміну серед корейського чи європейського аналога, або відновити постачання індійського препарату.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що українці, які отримали першу дозу вакцини від коронавірусу Covishield від AstraZeneca, зможуть отримати друге щеплення. Цьому не завадить припинення постачання препарату Індією.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на програму "Снідок з 1+1".

Читайте також: В Україну може потрапити третій штам коронавірусу: чим він небезпечний

За його словами, вакцині Covishield уряд зможе знайти заміну серед корейського чи європейського аналога — всі вони виробляються за технологіями AstraZeneca. Він додав, що невзаємозамінними вакцинами є, наприклад, Pfizer з Covishield, Sinovac з AstraZeneca (інактивована з векторною вакциною).

"Вакцина AstraZeneca, виготовлена на індійському, на корейському або на європейському майданчиках - це один і той же продукт, але з різними назвами. Ця вакцина взаємозамінна. Саме тому без різниці, як їх комбінувати: яку вводити як першу дозу, яку - як другу, чи вакцинувати однією і тією ж", — зазначив Ляшко.

За словами Ляшка, друга партія Covishield "швидше за все буде". Поставки препарату очікуються протягом квітня-травня. Він зазначив, що з 2 млн доз, які були законтрактовані, Україна отримає лише 500 тисяч.

Нагадаємо:

  • 29 березня президент України Володимир Зеленський запропонував розробити систему "ковід-паспортизації". На думку гаранта, паспорти щеплень зможуть втримати розповсюдження коронавірусної хвороби.
  • Україна матиме сумісний з європейським паспорт з вакцинації проти COVID-19. За наявністю цього документа українці зможуть подорожувати Європою.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05