Останні новини

Можливість для жертв розповісти свою історію: активісти створили анонімну платформу для постраждалих від домашнього насильства

На платформі itseems.com.ua можна отримати підтримку людей з аналогічним досвідом

Лише в столиці за новорічні свята із заявами про домашнє насильство звернулися майже 800 людей. Жінки потерпають не лише від погроз вдома, а й від тиску суспільства, яке не завжди толерує звернення за допомогою. Тож, для постраждалих від домашньої тиранії активісти створили анонімну онлайн-платформу itseems.com.ua.

Про це йдеться в сюжеті Kyiv Live.

Читайте також: Жіночий коуч порадила, як пережити домашнє насильство

Для тих, хто страждає від домашнього насильства, створили спеціальний сайт із назвою Мені здається, що має привернути увагу до цієї проблеми. Там українці зможуть анонімно поділитися своїми історіями.

"Ніхто, ніхто не уявляє собі, наскільки це ефективна штука. Чому весь світ ходить до психологів? Чому кожна людина, нормальна і адекватна, має рефлексію поділитися своєю проблемою? Ми даємо всім жертвам насильства право висловитися", - розповіла почесний посол Фонду ООН з народонаселення Маша Єфросініна.

Скористатися платформою дуже просто, варто лише зайти на сайт itseems.com.ua. Окрім можливості анонімно поділитися своїми переживаннями, можна перейти за лінком на службу психологічної допомоги. Підтримають онлайн відвідувача сайту й ті, хто вже пережив домашню агресію.

Автори проєкту Фонд Марії Єфросініної, Червоний хрест та Інститут когнітивного моделювання збираються розширити його дію. У планах - створити спільноту у Viber. Головним завданням вони вбачають дати зрозуміти постраждалому від насильства, що навіть найближча людина не може завдати кривди.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/iHuzoWT0tS8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Куди звертатись потерпілим від домашнього насильства?

  • 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного) –Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
  • 0-800-50-02-02 – безкоштовна гаряча лінія Національної поліції України
  • 0673414895 – цілодобовий телефон притулку для осіб, які постраждали від домашнього насилля та насильства за ознакою статі, що цьогоріч відкрився на Київщині.
  • 044 272-15-00 – з мобільного та 15-00 зі стаціонарного - цілодобова служба "Телефон довіри", яка надає психологічну підтримку для потерпілих від домашнього насильства. За цим же номером телефону можна дізнатися про притулок, де жінка з дітьми може проживати безкоштовно протягом трьох місяців, готувати документи на розлучення, отримати психологічну та юридичну допомогу.
  •  МВС України запустило в месенджері Telegram чат-бот щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину – @police_helpbot.
  • Київський центр надання безоплатної правової допомоги на лівому березі: вулиця Сімферопольська 5/1, бульвар Верховної Ради, 33/1, номер телефону - 566-01-19.
  • Київський місцевий центр надання безоплатної правової допомоги: вулиця Єреванська, 32 (Солом'янська площа), номер телефону - 593-97-61.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.04