Останні новини

Можна пекти пироги з капустою і заборонено ходити до лісу: які свята 27 вересня і чого не варто робити

У неділю, 27 вересня 2020, в Україні відзначають цілу низку свят. Так, 27 вересня — Всесвітній день туризму, День працівників машинобудівної галузі, День вихователя і всіх дошкільних працівників. Православна церква відзначає 27 вересня Воздвиження Хреста Господнього.

Пропонуємо дізнатись, які традиції склались в народі в день 27 вересня, що варто робити в цю добу, і чого категорично не можна вчиняти.

Свято Воздвиження Хреста Господнього встановили після того, як у 326 році н.е. біля підніжжя гори Голгофи, на якій розп’яли Ісуса, був знайдений той самий Голгофський хрест. В народі це свято вважали не тільки сильним молитовним днем, коли можна просити про здоров'я для рідних і близьких, але й часом, з якого починається “рух осені до зими”.

Фото - Pinterest.

Пращури вважали, що саме з Дня Воздвиження Хреста Господнього сонце припиняє зігрівати і час діставати теплі речі.

Традиції дня, що казали в народі:

  • за народними переказами, 27 вересня відбувається битва між добром і злом. За допомогою Святого Хреста Господнього, який підіймається з земних надр, перемогу здобуває добро.
  • оскільки Хрест вважали символом страждання, то 27 вересня постували й молились про зцілення. В народі вірили, що якщо ревно помолитися, то Животворящий Хрест і зі смертного ложа підніме.
  • у це православне свято зазвичай відбувалися хресні ходи навколо селищ. Служили молебень, з іконами обходили поля і молились про майбутній урожай.

Що роблять на Воздвиження Хреста Господня:

  • у цей день молилися за зцілення близьких, за щедрий урожай у наступному році, а також про очищення від гріхів
  • постують, не вживаючи в їжу “скоромного”. В народі вірили, що за недотримання посту — людина буде покарана “сімома гріхами”. Але якщо вірянин чесно постує увесь день — то сім гріхів йому пробачаються
  • хрест символізує божественний захист. Тож, саме 27 вересня, щоби захистити житло від злої сили, зображували хрестик на дверях житла.
  • 27 вересня хазяйки готували пісні пироги з капустою — вважалось, що у доброї господині пироги найсмачніші.

Чого не можна робити 27 вересня:

  • заборонено було їсти м'ясо. Предки вірили, що молитви тих, хто їсть плоть убитих тварин 27 вересня — Бог не чує
  • ходити до лісу. В народу вірили, що в цей час там розгулює лісовик, який може завести вглиб лісу й не дасть повернутись
  • після 27 вересня селянам вже не можна було працювати в полі, усі роботи варто було закінчити до Воздвиження Хреста Господнього.  

Раніше ми писали, яку долю навіщували зорі всім знакам Зодіаку на 27 вересня 2020. Чого не варто робити Овнам, щоби не відлякати везіння.

Вийти в ефір