Останні новини

"Мрії" про Польщу: чому українці прагнуть там працювати та як це впливає на зарплати

Аби не втратити найкращих фахівців, українські компанії підвищують оклади.

Конкуренція між українськими та польськими роботодавцями найбільше проявляється в категоріях фахівців та робітників. До прикладу, у Польщі для робітників створюють комфортні умови праці: оплата проживання, проїзду та інколи навіть харчування.

Про це розповіла Олена Меньшикова, комерційний директор компанії Korn Ferry, повідомляє Kyiv Live з посиланням на НВ Бізнес.

Читайте також: Скільки коштує "комфортне життя" для України та її сусідів

“Польський ринок і польське законодавство створюють усілякі умови для того, щоб нашим співробітникам було там комфортно. Їм оплачують переїзди, оплачують проживання, їх годують, їх возять на роботу. Так, не всі приклади райдужні, але умови створені. І роботодавець польський говорить про те, що готовий шукати, інвестувати і забезпечувати для українських співробітників гідні умови праці”, - розповіла вона.

Однак зараз, за словами експертки, спостерігається певний спад - за рахунок не завжди відкритих кордонів, не завжди офіційного працевлаштування людей.

Крім цього, є посади, які не потребують фізичної присутності - польському роботодавцеві не принципово, звідки територіально буде працювати співробітник. 

“Конкуренція (за українську робочу силу, - ред.) є і вона буде присутня і в подальшому”, — констатувала Меньшикова.

Також вона підтвердила, що конкуренція з закордонними роботодавцями є одним із факторів, який підштовхує зарплати в Україні до зростання

“Уже не перший рік, коли наші компанії змушені вдаватися до підвищень зарплат саме з цієї причини. Уявімо сектор/компанія Х, який починає рух у бік підвищення (у зв’язку з „класичним“ щорічним підвищенням, інфляцією або цілою низкою чинників, що впливають на бізнес). Компанія Х трохи піднімає планку, після чого починається ланцюгова реакція і у інших гравців ринку не залишається, взагалі, інших опцій, окрім як підвищувати — в іншому випадку вони ризикують втратою своїх, як правило, кращих співробітників”, - пояснила Меншикова.

Нагадаємо:

  • За покупки основних продуктів зі споживчого кошика в Україні та Польщі доведеться заплатити однаково. Але існує розрив у заробітній платі - для придбання їжі в Україні доводиться працювати 2 дні, в той час як у сусідній країні - лише півдня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04