Міст-хвиля на Оболоні та довгоочікуване метро на Виноградар: що нового побудують у Києві у 2021 році
На Виноградарі повинні відкрити дві нові станції метро
У Києві у 2021 році мають розпочати та реалізувати, щонайменше, дев'ять проєктів. Серед них метро на Виноградар, реконструкція Арсенальної площі, міст-хвиля на Оболоні та модернізація Центрального автовокзалу.
Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на видання НВ.
Центральний автовокзал
У минулому, 2020-му році, вперше за 60 років почали модернізувати Центральний автовокзал. На першому поверсі повинні облаштувати зону для очікування рейсів, де будуть окремі маркети для пасажирів. Окремо встановлять вуличні фудкорти.
Фото: Бастіон-груп
Вгорі, на другому поверсі будівлі буде ще одна зона очікування і фудкорт вже в приміщенні. На третьому - готель для пасажирів, розрахований приблизно на 30 номерів різної категорії.
Фото: Бастіон-груп
Проєкт модернізації восени представила компанія Бастіон-груп, яка після приватизації АТ Київпассервіс у березні 2020 року стала власником 6 автостанцій в Києві і 18 в Київській області. Загальна вартість робіт складе приблизно 2 млн євро, їх планують завершити вже до березня 2021 року.
Метро на Виноградар
У грудні 2021 року збираються відкрити дві нові станції зеленої лінії київського метрополітену — Мостицька та Проспект Правди. Станом на 30 листопада 2020 року було побудовано 452 метри тунелю — 36% усієї довжини, будівництво почалося в серпні цього року.
16 грудня Кабмін видав постанову про внесення змін до фінансування капітального будівництва метро від станції Сирець. Відтак, прокладання метро на Виноградар може затягнутися на 10 місяців.
Фото: metrovynohradar.org.ua
Для будівництва метро вперше в столиці буде використана технологія двоярусних тунелів — між станціями Мостицька та Проспект Правди поїзди курсуватимуть один над одним. Таке рішення прийняли через невелику ширину вулиці Межової та необхідність створення підземної розв’язки для реалізації відгалуження в бік станції Виноградар.
Фото: metrovynohradar.org.ua
Фото: metrovynohradar.org.ua
Реконструкція Арсенальної площі
Цьогоріч у Києві почалися масштабні ремонтні роботи з реконструкції Арсенальної площі. Тут планують облаштувати пішохідно-рекреаційну зону з фонтаном. У ході роботи також реставрують будинок Військової комендатури, там розташують заклади з літніми майданчиками. За вестибюлем станції метро Арсенальна збудують фонтан.
Фото: Ярослав Діденко Facebook
За словами депутата Київради Ярослава Діденка, проєкт реалізується за гроші меценатів. Його планують завершити в 2021 році.
Фото: Big Kyiv
Міст-хвиля на Оболоні
Цьогоріч у жовтні стартувало будівництво мосту між Оболонською набережною і островом Оболонський. Його спроєктував архітектор Андрій Миргородський, який також розробив проєкт Паркового вело-пішохідного мосту над Володимирським узвозом. Утримувальні конструкції будуть виконані у формі згасаючої хвилі.
Фото: КМДА
Ширина мосту — чотири метри, довжина — 164 метри. Він матиме три прольоти і спиратиметься на чотири опори, дві з яких розміщуватимуться у воді. Новий міст буде підсвічуватися в нічний час, він спроєктований з дотриманням норм для зручностей маломобільних груп населення. Тут облаштують відеоспостереження для безпеки і проведуть роботи для благоустрою острова з мінімальним втручанням у природний ландшафт.
Фото: КМДА
Міст дозволить створити туристичний маршрут навколо затоки, який об'єднує набережну, парк Наталка і новий пляж на острові. За попередньою оцінкою, його вартість не має перевищувати 100 мільйонів гривень. Гроші на будівництво виділять меценати. Роботи планують завершити у середині 2021 року.
Кінотеатр Краків
Краків на Русанівці споруджено у 1967 році. У 2018 році почався капітальний ремонт кінотеатру. За задумом, він має стати повноцінним культурним центром з театром, кінотеатрами, танцювальною студією, студією звукозапису і медіацентром.
На першому поверсі кінотеатру буде розміщена гардеробна, каса, мала сцена, гримерки, вбиральні, хореографічна зала і кабінет директора. Також в Кракові буде велика зала на 500 відвідувачів. На другому поверсі передбачена ще одна зала для репетицій, кав’ярня і велике фойє. Там проводитимуть майстер-класи та зустрічі джаз-клубу, який створили при центрі ще до капремонту. Приміщення в підвалі переобладнали під студії звукозапису і конференц-залу. У Кракові хочуть проводити кінофестивалі і таким чином повернути культурному центру колишню славу.
Фото: Вечірній Київ
Відкрити Краків планують в травні — червні 2021 року. На перших етапах культурний центр буде працювати коштом міста, але потім має вийти на самоокупність. Для цього здаватимуть в оренду приміщення.
Перша черга реконструкції Солом’янського ландшафтного парку
Реконструкція парку почалася ще у 2017 році, замовником проєкту виступило комунальне підприємство Київміськрозвиток. Однак у 2018 році змінився керівник КП і роботи довелося відкласти на кілька років.
Фото: Управління екології та природних ресурсів КМДА
Новий проєкт реконструкції презентували влітку цього року. Її поділили на три черги. Першу обіцяють закінчити у 2021 році. За цей час планують оновити розбиті сходи з боку вулиці Волгоградської, облаштувати фонтан та оформити джерело струмка, який бере початок в парку. Також мають облаштувати нове покриття доріжок, встановити лавки та урни.
У другу і третю черги відремонтують решту доріжок, облаштують дитячий і спортивний майданчики, вбиральню, місця для пікніків і вигулу собак. Продовжувати реконструкцію будуть поступово, залежно від виділення грошей з міського бюджету.
Дороги і велодоріжки
У жовтні цього року мер Києва Віталій Кличко поділився планами щодо ремонту доріг в Києві на 2021 рік. Планують продовжити будівництво вулиць Довбуша, Великої Кільцевої дороги на ділянках від проспекту Рокосовського до вулиці Богатирської і від Богатирської до Оболонського проспекту, під'їзної дороги від проспекту Лобановського до аеропорту Київ. Продовжать реконструкцію вулиць Івана Франка, Стеценка, Шулявського мосту, проспекту Гагаріна і транспортної розв’язки біля метро Чернігівська.
У планах — капітальний ремонт Софійської площі і деяких центральних вулиць, наприклад, — Льва Толстого і Терещенківської. Також почнуть проєктування робіт з реконструкції мосту Патона, капітальний ремонт проспекту Героїв Сталінграда та вулиці Милославської. У 2021 році мають завершити реконструкцію Пейзажної алеї і провести капремонт вулиці Чорнобильської.
Вулиця Борщагівська
Тендер на капітальний ремонт вулиці Борщагівської у Солом’янському районі опубліковано в квітні 2019 року. У червні був укладений договір з приватним підприємством Київшляхбуд на 649,4 мільйона гривень.
На Борщагівській повинні відремонтувати основний проїзд, бордюри, прокласти тротуари і велодоріжки, встановити дев’ять зупинок, облаштувати освітлення та зелену зону з газоном площею в 465 квадратних метрів. 30 вересня у шостій редакції термін дії договору продовжили до кінця 2021 року. Роботи мають завершити влітку наступного року.
Велодоріжка на Набережному шосе
У 2021 року почнуть будівництво велодоріжки від Контрактової площі до Набережного шосе, яка сполучатиме міст Патона, міст Метро, Парковий пішохідний міст і Поділ.
На першому етапі демонтують колишню конструкцію покриття, а також елементи, які заважають будівництву. Проєктом передбачене встановлення опор, світильників, прокладання електромережі і підключення її до міської системи. Також оновлять інженерні конструкції, приєднають велодоріжку і пішохідну зону до системи Kyiv Smart City. Пішохідну зону оснастять фігурними елементами мощення, а на перетинах велодоріжки з проїзною частиною встановлять світлофори. Уздовж доріжки і променаду облаштують зелену зону та встановлять лавки.
Фото: Департамент транспортної інфраструктури КМДА
Нагадаємо, у 2021 році на вулицю Хрещатик чекають кардинальні зміни. Там проведуть масштабну реконструкцію, після якої, як запевняють організатори, головну вулицю можна буде не впізнати.