Останні новини

"Ми прийшли за своїми грошима": під Кабміном мітингують працівники "Укрзалізниці"

До влади залізничники зверталися ще влітку

17 лютого під будівлею уряду зібрався мітинг працівників "Укрзалізниці". Залізничники вкотре вимагають підвищення зарплат та припинення скорочень робочих місць. Під Кабміном вже стоїть не один десяток працівників перевізника.

Про це повідомляє кореспондент Kyiv Live Сергій Ігнатенко.

Читайте також: Головні новини України та світу за 16 лютого

Скорочення робочих місць, ризик втратити пенсію та малі зарплати - з такими скаргами залізничники вийшли до урядовців. Перший заступник голови профспілки працівників УЗ Олександр Мушенок розповів про вимоги мітингувальників. Серед них - достойна оплата праці.

"Зарплати в галузі не підвищували вже майже 2 роки. Більш того, попри те, що повсюди карантин, в галузях економіки України заробітня плата за минулий рік зросла майже на 10%. В "Укрзалізниці" вона, на жаль, знизилася майже на 6%".

За словами Мушенка, у 2019 році УЗ принесла бюджету 3 млрд прибутку, утім працівникам перевізника не виплатили 13-у зарплату з цих грошей. Окрім цього, залізничникам заявили про можливе скорочення майже 30 тисяч робочих місць, що на думку людей просто не прийнятно, адже близько 8 тисяч працівників і так не вистачає.

"Там, де мають працювати 10-12 людей, працює 1-2. Більше 30 тисяч працюють на скороченому робочому тижні - 4 дні. Крім того, ми вимагаємо аби нас звільнили від податку на землю - ніде в світі залізниці його не платять", - заявив Мушенок.

Мітингувальники сподіваються на конструктивний діалог з Кабміном, адже він - головний акціонер УЗ, що має вплив на її керівництво. Заступник голови профспілки зауважив, що якщо їх не почують, протестувальники можуть вдатися до спонтанних дій.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Yps9iQjmUD4" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
03.03