Останні новини

На ЧАЕС запрацювала установка очищення металу

У машинному залі Чорнобильської АЕС розпочався етап дослідно-промислової експлуатації нової установки очищення металу. 

Про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження

Установка призначена для очищення поверхонь демонтованого обладнання струменем стисненого повітря і сталевого дробу та використовуватиметься для мінімізації кількості радіоактивних відходів на ЧАЕС та зменшення кількості зон для зберігання радіоактивних відходів. 

"Система - це такий бокс, що розділений на чисту та брудну зони (до і після дезактивації відповідно), де фрагменти піддаються дробоструменевому очищенню шляхом подачі повітря та дробу під великим тиском. Цим знімається верхній шар і матеріал очищується від радіоактивного забруднення", -пояснив начальник цеху зняття з експлуатації ДСП "Чорнобильська АЕС" Олександр Тітарчук.

На сьогодні це - найсучасніша технологія в порівнянні з піскоструменевим очищенням. На відміну від піскоструменевої дезактивації, в основі процесу лежить готовий продукт - металевий дріб, який не вимагає особливого температурного режиму (підігріву). Також, такий спосіб значно мінімізує вторинні радіоактивні відходи під час дезактивації. Завдяки цьому підприємство економить бюджетні кошти та повертає метал у народне господарство.

Нагадаємо, у повітрі Києва виявили перевищення середньодобових граничних концентрацій пилу. Зокрема, діоксиду сірки, оксиду вуглецю та формальдегіду.


Вийти в ефір