Останні новини

На електростанції в Енергодарі сталася серйозна аварія: міста поряд - без світла. Фото та відео

Місцеві жителі пишуть про вибух й зупинку блока

В Енергодарі Запорізької області на тепловій станції сталась масштабна аварія, в результаті якої все місто залишилось без світла. В соціальних мережах користувачі пишуть, що нібито чули вибух й бачили пожежу на ТЕС.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис міського голови Енергодара Дмитра Орлова. 

Мер зазначає, що близько 19:27 весь Енергодар, а також сусідні населені пункти, зокрема й місто Дніпрорудне залишились без електропостачання. 

"За попередньою інформацією, до цього призвела аварія на ЗаТЕС ДТЕК. Всі блоки теплової станції раптово сіли на "нуль". Що саме стало причиною аварії, на даний час ЗаТЕС офіційної інформації все ще не надала", - написав Орлов.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pzCKxgYBpIE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Ймовірно, на Запорізькій ТЕС стався аварійний викид пару. Через нього Енергодар, Дніпрорудний й ще декілька міст залишились без світла й води.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/u6tRqPasupY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

У мережі користувачі пишуть, що Енергодар у диму, а місцеві чули потужний вибух.

За пів години електропостачання у місті почало частково поновлюватись. Запорізька АЕС працює у штатному режимі. 

енергодар.jpg

Пізніше стало відомо, що на енергоблоці №1 Запорізької ТЕС і №9 Курахівської ТЕС сталося аварійне відключення через пошкодження поверхні нагріву котлоагрегату. Про це повідомляє видання Кореспондент. 

"Таке технологічне порушення - нерідке явище для будь-якої теплової генерації, особливо в період високого навантаження. Для того, щоб збалансувати систему ДТЕК, достроково виведений з ремонту енергоблок №10 Криворізької ТЕС. Крім того, за командою НЕК Укренерго оперативно були включені в мережу енергоблоки №9 і 12 Бурштинської ТЕС і №7 Добротвірської ТЕС, хоча їхня робота не була передбачена графіком навантаження", - йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що енергетики вже приступили до ремонту.

Мешканка Енергодару Катерина Стаценко в коментарі для Kyiv Live розповіла, що була на вулиці, коли вимкнули світло.

"Якогось диму чи пилу на вулицях не було. Я спокійно дійшла до дому. Світло ввімкнули в мене через 25 хвилин, а в інших районах іде перепідключення до інших підстанцій", - пояснила жінка.

Крім того, Катерина зазначила, що не бачила пожежі й світла, яке б могло про неї свідчити. Лише чула характерний шум при скидуванні пару, до якого усі мешканці міста вже звикли. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/nGmRRUlAPhE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03