Останні новини

На Київщині чоловік помер від COVID-19, віддавши свій кисень синові: волонтерка звернулася до влади

У Київській області в одній із районних лікарень чоловік помер від коронавірусу. Він пожертвував свої хвилини на кисневому концентраторі синові, який теж хворий COVID-19.

Про це повідомила волонтерка Дана Ярова у Facebook.

Вона повідомила, що діагноз COVID-19 був у обох пацієнтів, кисень же кожному з них давали всього на 15 хвилин на день. 

"У районному центрі батько і син потрапили в лікарню. І ті ж 15 хвилин на добу їм давали кисень. Батько відмовився від своїх 15 хвилин в день на користь сина. Батько помер, сина продовжують лікувати. Тільки от не знаю, за померлого батька йому дають ще 15 хвилин кисню, або вже немає", – написала Ярова.

Вона зазначила, що 15 хвилин кисню для людини, яка постійно задихається, дуже мало. "Хто не пережив ознаки задишки під час коронавірусу, не зрозуміє. У мене був концентратор, але на підкірці все одно цей моторошний страх, що наступного разу ти можеш не вдихнути. Я задихалася настільки, що не могла говорити. І ще раз, це я була з концентратором. А тепер уявіть людину, яка задихається добу і йому 15 хвилин дають подихати киснем", - розповіла волонтерка. 

Дана також повідомила про те, що закупівлею кисневих концентраторів займається волонтерка Леся Литвинова. Вона закликала всіх допомогти Лесі в закупівлі необхідного медобладнання: "Це найкраще, що ви можете зробити на сьогоднішній день. Адже ми ще навіть не вийшли на плато стабілізації зростання захворюваності. Ми тільки ростемо".

Нагадаємо, у Київській області станом на 18 листопада 2020 року за добу підтверджено 774 нових випадків коронавірусної хвороби. З них у 49 дітей віком від 5 до 17 років.

Теги:
Вийти в ефір
27.11