Останні новини

На Київщині відкрили кримськотатарський культурний центр

Сьогодні, 19 вересня, у селі Чайки Київської області відкрили кримськотатарський культурний центр “Бірлік”. Назва означає “єдність”

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

На изображении может находиться: один или несколько человек, толпа и на улице

Джерело: Facebook Рефат Чубаров

На изображении может находиться: 6 человек, люди стоят, костюм и на улице

Джерело: Facebook Рефат Чубаров

У селах Чайки та Петропавлівська Борщагівка живе численна громада кримських татар, які переселились сюди після окупації Криму Росією в 2014 році. Громада налічує близько 200 сімей.

У 2018 році громада заснувала організацію “Бірлік” і спільними зусиллями почала будівництво культурного центру. На його базі діятимуть мечеть, освітній центр, бібліотека та дитячий, молодіжний і спортивний центри.

На відкритті були присутні  лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, заступники міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сетхалілєв, Інна Голованчук та Ігор Яременко, посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гульдере та постійний представник Президента в АР Крим Антон Кориневич.

Слово “бірлік” означає “єдність”. Назва символізує єдність людей різних народів та культур, які прагнути покращення громади та українського суспільства в цілому.

Нагадаємо, 18 вересня, поліція затримала чоловіка, який наніс тяжкі тілесні ушкодження активісту-кримчанину Володимиру Балуха. Зловмиснику оголосили про підозру.Вийти в ефір