Останні новини

На Марсі краще вдягатися тепліше: у NASA повідомили про перші дослідження погоди у кратері Джезеро

Поблизу марсохода за пів години температура впала з -20 градусів за Цельсієм до -25.

У NASA відзвітували за результатами дослідження погоди в марсіанському кратері Джезеро. Вчені вважають, що у цьому кратері є дельта, яка могла бути залишком від місця злиття давньої річки та озера. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт NASA.

Там розташовується апарат Perseverance, який оснащений спеціальною системою для збирання даних про температуру, швидкість нагріву поверхні, циклічність пилових штормів, вітрів, хмар. Вчені отримали певні дані про клімат на планеті.

Поблизу марсохода за пів години температура впала з -20 градусів за Цельсієм до -25. Датчики показали, що тиск на Марсі становить 718 Паскалів. Датчик радіації і пилу показав, що в Джезеро чистіша атмосфера, ніж у кратері Гейла за 3700 км від нього.

"Ми дуже раді бачити, як MEDA працює добре. Звіти MEDA дадуть кращу картину навколишнього середовища поблизу поверхні. Дані MEDA та інших експериментів на приладах розкриють більше частин головоломок на Марсі та допоможуть підготуватися до досліджень людини. Ми сподіваємось, що його дані допоможуть зробити наші конструкції міцнішими, а наші місії більш безпечними", - розповів Мануель де ла Торре Хуарес, заступник головного слідчого з MEDA в лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії.

річка.jpeg

 Дельта, яка могла бути залишком від місця злиття давньої річки та озера. Фото з місця висадки Perseverance: NASA

Відомо, що на поверхні Червоної планети часто бувають пилові бурі, а один марсіанський рік триває два земних роки. Нова детальна інформація має допомогти дослідникам краще планувати подальші місії для вивчення і навіть підпорядкування четвертої планети Сонячної системи.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04